Bez SMP, ale za to pod Barceloną

FIA opublikowała wstępną listę startową Prologu 8 sezonu serii WEC. Po raz pierwszy, prolog odbędzie się nie na francuskim torze Paul Ricard, ale w Montmelo pod Barceloną.

Prowizoryczna lista składa się z 30 załóg, co już oznacza skład o kilka pozycji mniejszy w stosunku do pierwotnej listy całego nowego sezonu. Największym zaskoczeniem jest brak zespołu SMP Racing w czołowej klasie LMP1. Wraz z ogłoszeniem listy, rosyjski zespół poinformował, że rezygnuje ze startów w nowym sezonie, ograniczają liczbę pojazdów z 8 do 6.

Obok fabrycznych Toyot, pod koniec lipca w Hiszpanii mają pojawić się więc jedynie dwa Rebelliony i dwie Ginetty, i tylko ta druga informuje o możliwych kierowcach. Są nimi Brytyjczycy Charlie Robertson i Michael Simpson, w Toyotach w miejsce Fernanda Alonso pojawi się za to Brendon Hartley.

Po jednym pojeździe wystawi do walki każdy z zespołów LMP2. Wśród kierowców zobaczymy między innymi Anthoniego Davidsona, Filipa Albuquerque, Paula Di Restę czy Pastora Maldonado. Nieco odchudzona będzie stawka GTE Pro, gdzie obok dwóch nowych Porsche i Ferrari, kierowcy Aston Martina będą sprawdzać swoje siły tylko w jednym samochodzie.

Najliczniejsza w tym sezonie kategoria GTE Am ma w Barcelonie pojawić się z 11 pojazdami, tylko 3 załogi mają już jednak listę kierowców. Dwie z nich to Ferrari od AF Corse, na czele z Giancarlo Fisichellą i Emmanuelem Collardem, liderem innego 488 GTE będzie natomiast Olivier Beretta.

Po dwie czterogodzinne sesje odbędą się we wtorek i w środę odpowiednio 23 i 24 lipca, czyli po pierwszym weekendzie ELMS na tym torze.

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league