Austin zastępuje São Paulo w kalendarzu WEC

Władze Długodystansowych Mistrzostw Świata ogłosiły zmianę lokalizacji piątej rundy trwającego sezonu 2019/2020. Seria nie pojawi się na brazylijskim torze Interlagos, a w zamian powróci na Circuit of the Americas w Teksasie.

„Przede wszystkim musimy podziękować Bobby’emu Epsteinowi oraz Circuit of the Americas za przyjęcie nas z tak niewielkim wyprzedzeniem” – powiedział szef WEC Gérard Neveu. „To wspaniały obiekt, a nasi fani i zawodnicy mogą teraz szykować się na dwa wyścigi w Ameryce Północnej w przeciągu dwóch miesięcy”.

Przyczyną odwołania rundy w Brazylii jest postawa lokalnego promotora, który nie wywiązał się ze swojej części kontraktu: „To oczywiście bardzo rozczarowujące, że znaleźliśmy się w takiej sytuacji. Bardzo szkoda nam miasta São Paulo oraz wielu tysięcy brazylijskich fanów, ale naszym głównym priorytetem są zespoły oraz partnerzy i pracowaliśmy bardzo ciężko nad rozwiązaniem, które przysporzy jak najmniej problemów”.

Wyścig Lone Star Le Mans na Circuit of the Americas odbędzie się w dniach 22-23 lutego, niecały miesiąc przed kolejną rundą w Sebring.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej WEC

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league