Magnussen na testach w Bahrajnie

Były już kierowca fabryczny Corvette Jan Magnussen pojawi się na testach kierowców WEC w Bahrajnie. Duńczyka sprowadzi tam rodzima ekipa High Class Racing. 

Obecność Magnussena na testach będzie jego pierwszym startem po ogłoszeniu zakończenia wieloletniej współpracy z Corvette. Dla Duńczyka będzie to również pierwsza próba przed zapowiedzianym startem Magnussena w kolejnej edycji 24h Le Mans, w której High Class Racing zamierza uformować załogę w całości składającą się z kierowców z Danii. 

Plany duńskiej ekipy co do Magnussena są zresztą dużo szersze. Obok zapowiedzianych już startów w duńskiej serii TCR, Magnussen miałby również walczyć dla High Class Racing w kolejnej odsłonie Europejskiej Serii Le Mans w prototypie LMP2. Pod uwagę bierze się również zaciągnięcie Duńczyka do startów w kolejnym sezonie WEC.  

Obok Magnussena, kierowcą testowanym przez High Class Racing w Bahrajnie będzie także Michael Markussen, znany głównie ze startów w duńskiej serii wyścigów DTC. Obecnie, jedynym duńskim kierowcą startującym w WEC dla High Class Racing jest Anders Fjordbach, natomiast w ELMS udział brał także Dennis Andersen. 

Zapowiedź startu Jana Magnussena w 24h Le Mans w nowym zespole przywróciła spekulacje na temat obecności w wyścigu jego syna, kierowcy Formuły 1 Kevina Magnussena. Już w tym roku krążyły plotki o możliwości startu obu kierowców w Corvette, było to jednak mało prawdopodobne w związku z fabryczną ekipą marki. W LMP2 problemem będzie natomiast dobór kierowców, gdyż załoga składająca się z kierowców tej rangi może nie być akceptowana przez regulamin. 

Źródło: FIA WEC 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league