WEC będzie ścigać się w Afryce

Władze Długodystansowych Mistrzostw Świata opublikowały prowizoryczny kalendarz na sezon 2020/2021. Seria po raz pierwszy zawita do RPA, a do kalendarza dołączy również włoski tor Monza.

Sezon tradycyjnie rozpocznie się na torze Silverstone, który będzie też gościć przedsezonowe testy. Pierwszy wyścig odbędzie się 5 września i po jednorazowym odejściu od tradycji, zostanie przywrócony do dystansu sześciu godzin.

Miesiąc później WEC po raz pierwszy w swojej historii uda się do Włoch, aby rywalizować na torze Monza. Następnie stawka uda się na pozaeuropejską część sezonu. W pierwszy dzień listopada odbędzie się runda na japońskim torze Fuji, a na początku grudnia ośmiogodzinny wyścig w Bahrajnie, który zakończy przyszłoroczną część kalendarza.

Po dwumiesięcznej przerwie, WEC powróci do akcji na torze Kyalami. Będzie to zaledwie 14. obiekt w historii mistrzostw świata oraz pierwszy zlokalizowany na kontynencie afrykańskim. Na początku marca amerykański tor Sebring będzie gościć drugi z ośmiogodzinnych wyścigów, a sezon zakończy się tradycyjnie rundami na Spa-Francorchamps oraz wielkim finałem podczas 24h Le Mans.

„Gdy na kalendarz składają się Silverstone, Monza, Fuji, Bahrajn, Kyalami, Sebring, Spa i oczywiście Le Mans, wiadomo, że jest się w centrum wyścigów długodystansowych, ich historii, teraźniejszości oraz przyszłości” – powiedział szef WEC Gérard Neveu. „Ten kalendarz działa również fantastycznie z logistycznego punktu widzenia i stanowi najbardziej opłacalną propozycję dla naszych zespołów. Mam nadzieję, że wszyscy będą bardzo zadowoleni z kalendarza dziewiątego sezonu WEC”.

Kalendarz WEC 2020/2021

R Data Wydarzenie Lokalizacja
1 5 września 2020 6h Silverstone Silverstone
2 4 października 2020 6h Monzy Monza Circuit
3 1 listopada 2020 6h Fuji Fuji Speedway
4 5 grudnia 2020 8h Bahrajnu Bahrain International Circuit
5 6 lutego 2021 6h Kyalami Kyalami Grand Prix Circuit
6 19 marca 2021 1000 mil Sebring Sebring International Raceway
7 24 kwietnia 2021 6h Spa-Francorchamps Circuit de Spa-Francorchamps
8 12-13 czerwca 2021 24h Le Mans Circuit de la Sarthe

Źródło: fiawec.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league