Prywatne zespoły zainteresowane nową Corvette

Według portalu Sportscar365, przynajmniej dwa prywatne zespoły chcą wystawić nową Corvette C8.R w nowym sezonie WEC. 

Choć nie wiadomo, które prywatne zespoły chciałyby startować w startującym we wrześniu, kolejnym sezonie WEC, Sportscar365 zwraca uwagę na dwie ekipy blisko związane z wyścigami długodystansowymi. Pierwszą z nich miałby być zespół MTEK, który w poprzednim sezonie startował w WEC jako fabryczny zespół BMW. Po rezygnacji bawarskiej marki z tej rywalizacji, MTEK miał rozpocząć rozmowy z producentami Corvette, by sprawdzić nowy pojazd. Szef MTEK miał odmówić jednoznacznego komentarza w tej sprawie, przyznał jednak, że MTEK chciałoby kontynuować starty w WEC. 

Drugim z potencjalnych zespołów jest natomiast ekipa dowodzona przez Bena Keatinga. Po nieudanej próbie przedłużenia startów Fordów GT-LM, startujący obecnie dla Team Project 1 Keating miał skierować się w stronę Corvette. Podobnie jednak, jak w przypadku Forda, Amerykanin chciałby aby regularne starty w WEC były prowadzone we współpracy z producentem pojazdu. Taka opcja nie jest jednak wykluczona, gdyż sam GM i Corvette Racing z zainteresowaniem przygląda się prywatnym zespołom rozważającym starty w C8.R. 

Corvette przyznaje, że chciałoby mieć swojego przedstawiciela w WEC. Po rezygnacji ze startów ekipy Larbre Competition, która przez lata wystawiała kolejne odsłony wyścigowej Corvette w WEC, amerykański producent miał rozmawiać z kilkoma zespołami, które miałyby przejąć pałeczkę po ekipie z Francji. Dotychczas jednak żadna z tych rozmów nie zakończyła się sukcesem. Corvette przyznało również, że starty fabrycznej ekipy w WEC są wykluczone. 

Źródło: sportscar365.com 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league