Finałowa runda WEC z nową datą

Data ostatniej rundy ósmego sezonu Długodystansowych Mistrzostw Świata – wyścig w Bahrajnie – została przesunięta o tydzień do przodu. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 14 listopada 2020 i rozpocznie się o godzinie 14:00 czasu lokalnego a zakończy o godzinie 22:00.

Zmiana nastąpiła ze względu na ogłoszenie przez FIA, że Mistrzostwa Formuły 1 będą rywalizować przez dwa kolejne tygodnie na torze w Bahrajnie. Pierwszy wyścig odbędzie się 27-29 listopada a następny 4-6 grudnia. Tor będzie różnił się układem zakrętów – więcej o tym w artykule.

Gérard Neveu, CEO WEC: „Jak stwierdziliśmy bardzo jasno gdy ogłaszaliśmy nasz poprawiony kalendarz w kwietniu, daty ulegały dalszym zmianom w zależności od ewolucji obecnego kryzysu zdrowotnego lub kalendarzy innych Mistrzostw Świata FIA”.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Bahrain International Circuit jest gotowy i chętny, aby witać WEC w tym niezwykle pracowitym dla nich okresie. To oczywiście mniej szczęśliwe, że data teraz koliduje z dwunasto-godzinnym wyścigiem w Sebring w ramach IMSA, ale skompresowane harmonogramy wyścigów w drugiej połowie roku zostały spowodowane bezprecedensową sytuacją i wierzymy, że będzie miało to minimalny wpływ na obie serie”.

„Naszą nadrzędną troską jest nadal dobre zdrowie wszystkich i podejmujemy wszelkie możliwe środki ostrożności, aby zapewnić wszystkim szczęśliwe i zdrowe zakończenie sezonu 8”.

Źródło: fiawec.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league