Neveu ustąpi ze stanowiska szefa WEC i ELMS

Gérard Neveu, dyrektor generalny Długodystansowych Mistrzostw Świata i Europejskiej Serii Le Mans, przestanie pełnić swoją rolę wraz z końcem obecnego sezonu 2019/20.

Neveu został wybrany przez ACO w 2011 roku, aby stanął na czele powracających Długodystansowych Mistrzostw Świata, który był następcą Intercontinental Le Mans Challenge. W latach 2012-2020 główną kategorią WEC było LMP1 wraz z hybrydowymi silnikami, a prototypy tej klasy wystawiały Audi, Porsche i Toyota. Z kolei w GTE mogliśmy oglądać walkę fabrycznych Porsche, Ferrari, Forda, BMW oraz Aston Martina.

Od przyszłego roku w WEC obowiązywać będą nowe regulacje techniczne, wprowadzające klasy Le Mans Hypercar oraz Le Mans Daytona ‘h’, jednak odbędzie się to już bez kierownictwa Neveu. Opuści on spółkę macierzystą WEC i European Le Mans Series, Le Mans Endurance Management, aby „podążać za nowymi wyzwaniami w swojej karierze zawodowej”.

„Po dziewięciu latach na czele tego wspaniałego programu motorsportu, myślę, że nadszedł czas, aby przekazać pałeczkę i pozwolić tchnąć nowe życie w organizację pod przewodnictwem Pierre’a Fillona. Za kilka miesięcy ważne karty historii wyścigów długodystansowych zostaną otwarte, w szczególności wraz z pojawieniem się klas LMH oraz LMDh. Nie mam wątpliwości co do sukcesów, jakie przyniosą te mistrzostwa pod patronatem ACO. Do tego czasu dołożę wszelkich starań, aby zakończyć sezon 2020 w możliwie najlepszy sposób. Następnie nadejdzie czas, abym wyznaczył sobie inną osobistą ścieżkę w 2021 roku” – powiedział Neveu.

Z kolei prezydent ACO Pierre Fillon dodał: „Tworząc, a przede wszystkim rozwijając nasze Długodystansowe Mistrzostwa Świata FIA, Gérard Neveu był jednym z fundamentalnych elementów. ACO i WEC wspólnie się rozwinęły i stworzyliśmy wiele bitew, aby usytuować nasze mistrzostwa w świecie wyścigów samochodowych. Serdecznie dziękuję Gérardowi za wszystkie zawodowe i ludzkie przygody, których razem doświadczyliśmy. Szczególnie cenię jego zaangażowanie i niezwykłe pokłady energii. Odtąd życzę mu wszystkiego najlepszego w jego przyszłej karierze. Z osobistego punktu widzenia, pozostanie on członkiem naszej rodziny długodystansowej i niezależnie od jego działań, nie ma wątpliwości, że w przyszłości pojawi się możliwość współpracy”.

Na razie nie ogłoszono, kto będzie następcą Neveu.

Źródło: fiawec.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league