Inter Europol Competition w pełnym sezonie WEC

Startujący z polską flagą zespół Inter Europol Competition przystąpi do pełnego sezonu 2021 Długodystansowych Mistrzostw Świata WEC. Ekipa wystartuje w kategorii LMP2 i czeka na dostawę nowego prototypu Oreca 07.

„Stawiamy kolejny bardzo ekscytujący krok” – powiedział menedżer zespołu Sascha Fassbender. „Ponieważ bardzo chcieliśmy wystartować w WEC, kupiliśmy prototyp Oreca 07, który otrzymamy w grudniu. W ramach przygotowań, wystartowaliśmy Orecą w Petit Le Mans i weźmiemy udział w 12h Sebring w listopadzie. Wiemy, że czeka nas dużo ciężkiej pracy, ale zespół jest bardzo zmotywowany. Damy z siebie wszystko i nie możemy się doczekać, aby poznać ten samochód”.

Jednym z kierowców ekipy jest Kuba Śmiechowski, który będzie ścigać się w Sebring wraz z Mattem Bellem oraz Naveenem Rao: „Musiałem przywyknąć do Oreki bardzo szybko podczas Petit Le Mans i bardzo spodobał mi się ten samochód. Wiedziałem, że zamówiliśmy już nowy egzemplarz, więc to mnie bardzo motywowało. Naszym następnym wyścigiem jest Sebring, gdzie będę jeździć wraz z Mattem Bellem oraz Naveenem Rao. To będzie dla nas bardzo intensywny i ciężki rok, miejmy nadzieję bez tylu przeciwności, których doświadczyliśmy w tym roku”.

Źródło: intereuropolcompetition.eu

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league