Mistrzowski skład Inter Europol Competition w WEC

Mistrz Azjatyckiej Serii Le Mans Jakub Śmiechowski, mistrz Europejskiej Serii Le Mans Alex Brundle oraz mistrzowie IMSA Renger van der Zande i Hélio Castroneves poprowadzą prototyp Oreca 07 klasy LMP2 w pierwszym sezonie polskiego zespołu Inter Europol Competition w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

„Jestem dumny z tego, że będziemy pierwszym polskim zespołem w Długodystansowych Mistrzostwach Świata” – powiedział menedżer Inter Europol Competition Sascha Fassbender. „Szczególne podziękowania dla naszego głównego sponsora Inter Europol za umożliwienie tego. Jak pokazuje nasz skład kierowców, nie zamierzamy jedynie pojawić się na starcie, a zrobić wrażenie i pozostawić po sobie ślad w WEC”.

„Z Kubą, dla którego to trzeci sezon w LMP2, Rengerem i Alexem, którzy mają już na koncie zwycięstwa w tej kategorii, stworzyliśmy mocny zespół. Cała ekipa jest mocno zmotywowana i nie możemy doczekać się wejścia do świata WEC w marcu”.

29-letni Śmiechowski jest nieprzerwanie związany z Inter Europol Competition od 2011 roku, a jego największym sukcesem jest tytuł mistrza Azjatyckiej Serii Le Mans w klasie LMP3 w sezonie 2018-2019. We wszystkich tegorocznych rundach będzie mu towarzyszyć mistrz ELMS w klasie LMP3 z sezonu 2016 Alex Brundle, który odniósł trzy zwycięstwa w WEC i zajął drugie miejsce na koniec sezonu 2013.

Zgodnie z aktualnym planem, trzecim kierowcą na wszystkie wyścigi poza inauguracją sezonu będzie aktualny wicemistrz IMSA oraz mistrz klasy PC z 2016 roku van der Zande. Holender nie będzie mógł dołączyć do ekipy w Sebring z uwagi na kolidujące obowiązki w amerykańskiej serii – wtedy zastąpić ma go aktualny mistrz IMSA Hélio Castroneves.

„Wspaniale jest dołączyć do WEC” – skomentował Śmiechowski. „Gdy zakładaliśmy zespół, nie marzyliśmy o czymś takim. Myślę, że mamy niezły skład kierowców. Z pewnością praca z ludźmi pokroju Alexa, Rengera i Hélio będzie wspaniałym doświadczeniem i nie mogę doczekać się startu. Wiem, że cały zespół stanie na wysokości zadania, jak robiliśmy to w przeszłości. To będzie wspaniały rok”.

Źródło: intereuropolcompetition.eu

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1