Glickenhaus przedstawił skład kierowców WEC

Fabryczny zespół Scuderii Cameron Glickenhaus podał nazwiska wszystkich siedmiu kierowców, którzy będą uczestniczyć w programie startu hipersamochodu 007 w sezonie 2021 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC.

Amerykański producent będzie reprezentowany poprzez dwa egzemplarze modelu 007. Przy okazji opublikowania listy zgłoszeń do tegorocznego sezonu WEC poinformowano, że Gustavo Menezes będzie startować w aucie #708, a Ryan Briscoe w siostrzanym #709.

Glickenhaus poinformował dzisiaj, że ich zespołowymi kolegami będą Brazylijczyk Pipo Derani, Francuzi Romain Dumas, Franck Mailleux i Olivier Pla, a także Brytyjczyk Richard Westbrook. Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie podział na poszczególne załogi i kto będzie pełnić rolę kierowcy rezerwowego.

„Marzyłem o ściganiu się w Le Mans od kiedy miałem 11 lat” – powiedział założyciel marki Jim Glickenhaus. „Jesteśmy dumni z każdego kierowcy, który dołączył do naszego zespołu. Jesteśmy jak Dawid walczący z Goliatem, a w przeszłości udowodniliśmy, że potrafimy walczyć z dużo silniejszymi. Jesteśmy tu po to, żeby wygrać i czerpać radość z przygody”.

Za swoich rywali, Glickenhaus będzie miał fabryczny zespół Toyoty, który wystawi dwa samochody GR010 Hybrid oraz ekipę Alpine, korzystającą ze starego prototypu LMP1.

Źródło: fiawec.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league