ByKolles kontynuuje prace nad hipersamochodem

Na listach zgłoszeń Długodystansowych Mistrzostw Świata oraz wyścigu 24 godziny Le Mans zabrakło w tym roku ekipy ByKolles. Zespół kontynuuje jednak prace nad swoim hipersamochodem i zapowiada rozpoczęcie wielomiesięcznego programu testów w najbliższym czasie.

Wraz ze zbliżającą się kolejną fazą projektu, ByKolles zaangażował dwóch kierowców testowych, którzy będą uczestniczyć w doskonaleniu nowego samochodu. Są to były kierowca klasy LMP1 Tom Dillmann oraz zwycięzca wyścigów WTCR Esteban Guerrieri.

„Jeździłem dla zespołu ByKolles przez trzy sezony i czuję się tu jak w domu” – powiedział Dillmann. „Praca nad nowym hipersamochodem to bardzo ekscytujące zadanie. W trakcie mojej kariery poza ściganiem pracowałem nad rozwojem wielu samochodów, ostatnio w LMP1 i Formule E. Nie mogę doczekać się, aby włożyć moje doświadczenie w ten projekt i pomóc nadać właściwy kierunek od samego początku”.

Guerrieri dodał: „Od kartingu przez prawie wszystkie formuły, po najszybsze samochody turystyczne, jeździłem prawie wszystkim, czego można doświadczyć w sporcie motorowym. Nie mogę doczekać się nowego projektu i testowania hipersamochodu ByKolles. Jestem pewny, że moje duże doświadczenie w różnorodnych autach pomoże w konsekwentnym rozwoju auta. To dla mnie także powrót do korzeni, bo niektórych członków ekipy znam ze wspólnych startów w Formule 3”.

Zespół ByKolles ma zamiar sprawdzić także kilku utalentowanych młodych zawodników z myślą o sezonie 2022.

Źródło: bykolles.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league