Louis Delétraz w Inter Europol Competition podczas dwóch rund WEC

24-letni Louis Delétraz, który odniósł zwycięstwo podczas swojego debiutu w kategorii LMP2 w wyścigu Europejskiej Serii Le Mans w Barcelonie, wystartuje w dwóch rundach Długodystansowych Mistrzostw Świata. Szwajcar zastąpi Rengera van der Zande w zespole Inter Europol Competition.

Van der Zande, który wspólnie z Alexem Brundle i Jakubem Śmiechowskim, reprezentuje zespół podczas inauguracji sezonu na Spa-Francorchamps, będzie musiał opuścić dwie rundy ze względu na swoje zobowiązania w IMSA. W Portimão oraz na Fuji zastąpi go więc Delétraz.

„Bardzo się cieszę, że dołączę do Inter Europol Competition na rundy WEC w Portimão i Fuji, w czasie, gdy Renger będzie zajęty startami w IMSA” – powiedział Szwajcar. „Już teraz widzę, że zespół jest bardzo zmotywowany i stara się o dobre wyniki. Nie mogę doczekać się współpracy z Alexem oraz Kubą”.

Menedżer zespołu Sascha Fassbender dodał: „Bardzo się cieszę, że mogę powitać Louisa, który jest młodym utalentowanym kierowcą, w naszym zespole. Z pewnością będzie godnym zastępcą Rengera w Portimão oraz na Fuji”.

Wyścigi WEC w Portugalii oraz Japonii zaplanowano na 13 czerwca i 26 września.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Inter Europol Competition

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league