Louis Delétraz w Inter Europol Competition podczas dwóch rund WEC

24-letni Louis Delétraz, który odniósł zwycięstwo podczas swojego debiutu w kategorii LMP2 w wyścigu Europejskiej Serii Le Mans w Barcelonie, wystartuje w dwóch rundach Długodystansowych Mistrzostw Świata. Szwajcar zastąpi Rengera van der Zande w zespole Inter Europol Competition.

Van der Zande, który wspólnie z Alexem Brundle i Jakubem Śmiechowskim, reprezentuje zespół podczas inauguracji sezonu na Spa-Francorchamps, będzie musiał opuścić dwie rundy ze względu na swoje zobowiązania w IMSA. W Portimão oraz na Fuji zastąpi go więc Delétraz.

„Bardzo się cieszę, że dołączę do Inter Europol Competition na rundy WEC w Portimão i Fuji, w czasie, gdy Renger będzie zajęty startami w IMSA” – powiedział Szwajcar. „Już teraz widzę, że zespół jest bardzo zmotywowany i stara się o dobre wyniki. Nie mogę doczekać się współpracy z Alexem oraz Kubą”.

Menedżer zespołu Sascha Fassbender dodał: „Bardzo się cieszę, że mogę powitać Louisa, który jest młodym utalentowanym kierowcą, w naszym zespole. Z pewnością będzie godnym zastępcą Rengera w Portimão oraz na Fuji”.

Wyścigi WEC w Portugalii oraz Japonii zaplanowano na 13 czerwca i 26 września.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Inter Europol Competition

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze