AF Corse będzie reprezentować Ferrari w WEC

Włoski zespół AF Corse, który od 15 lat wystawia samochody Ferrari w wyścigach GT, będzie reprezentować markę w klasie hipersamochodów Długodystansowych Mistrzostw Świata WEC począwszy od sezonu 2023.

„Jesteśmy dumni” – powiedział właściciel zespołu Amato Ferrari. „To spełnienie marzeń i docenienie ogromnego wysiłku, jaki włożyliśmy przez te wszystkie lata. Nasza zwycięska współpraca z Ferrari rozpoczęła się w 2006 roku i cieszę się, że będziemy ją kontynuować w projekcie LMH. Przystąpiliśmy już do pracy z wielkim entuzjazmem i chcemy podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej, aby przygotować się do tego nowego wyzwania”.

Były kierowca wyścigowy Amato Ferrari założył swój zespół w 1995 roku, początkowo wiążąc się z Maserati. Od 2006 roku zespół wystawiał już niemal wyłącznie samochody Ferrari, począwszy od modelu F430 GT2 po najnowsze 488 GTE. Choć Ferrari nie ma oficjalnego zespołu fabrycznego, wspiera AF Corse od początku istnienia WEC w 2012 roku – ta współpraca przyniosła jak dotąd sześć tytułów mistrzowskich dla zespołów i kierowców, pięć tytułów dla Ferrari wśród producentów i trzy zwycięstwa w 24h Le Mans.

Szef działu Ferrari Sportive GT Antonello Coletta dodał: „To ważny krok w kierunku debiutu naszego LMH w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Cieszymy się, że mamy do tego projektu solidnego partnera w postaci AF Corse. Od dawna mamy znakomite relacje, co widać po tym, że nasze oficjalne samochody w WEC wystawia właśnie zespół z Piacenzy. Nie możemy się doczekać dalszej wspólnej przygody, która będzie równie satysfakcjonująca, co dotychczasowe lata”.

Na liście startowej WEC zespół będzie widniał pod nazwą Ferrari – AF Corse.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league