Peugeot pokazał swój hipersamochód Le Mans

Francuski producent Peugeot zaprezentował swój hipersamochód 9X8, którym będzie walczyć o zwycięstwo w 24h Le Mans oraz tytuły w Długodystansowych Mistrzostwach Świata od sezonu 2022.

Peugeot nie brał udziału w najwyższej klasie wyścigów długodystansowych od 2011 roku. Model 9X8 będzie zatem pierwszym, który wykorzysta w rywalizacji zarówno napęd hybrydowy jak i napęd na cztery koła – stąd lidera X w nazwie modelu.

Przepisy klasy hipersamochodów dają duże pole do popisu, jeśli chodzi o stylistykę pojazdów. Organizatorzy chcieli, aby nawiązywały one jak najbardziej do drogowych modeli producentów, co Peugeot w pełny wykorzystał. Ciekawymi cechami modelu 9X8 są brak tylnego skrzydła oraz podświetlone emblematy producenta z przodu i po bokach pojazdu.

„Ponieważ 9X8 to Peugeot, inspirowaliśmy się rysunkiem wielkiego kota gotowego do ataku” – skomentował dyrektor Peugeot Design Matthias Hossann. „Linie nadwozia odzwierciedlają język stylistyczny marki, a gładkie, usportowione i eleganckie kształty wzbudzają emocje i dynamizm”.

Fabryczny zespół francuskiego producenta przedstawił już wcześniej swój skład kierowców. Będą w niego wchodzić Loïc Duval, Jean-Éric Vergne, Kevin Magnussen, Paul di Resta, Mikkel Jensen oraz Gustavo Menezes.

Galeria:
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league