6h Fuji odwołane, dwa wyścigi WEC w Bahrajnie

Piąta runda Długodystansowych Mistrzostw Świata WEC nie odbędzie się zgodnie z planem na japońskim torze Fuji Speedway. Zamiast tego zorganizowany zostanie drugi, 6-godzinny wyścig w Bahrajnie.

Ze względu na panujące obostrzenia oraz utrudnienia w podróżach do Japonii, organizacja domowej rundy dla Toyoty okazała się niemożliwa w sezonie 2021. 6-godzinny wyścig zaplanowany na 26 września zostanie w związku z tym przesunięty na 30 października i odbędzie się w Bahrajnie – tydzień przed planowanym finałem sezonu na tym samym torze.

„Niestety nie mieliśmy innego wyboru jak odwołać japońską rundę z powodu dalszych trudności związanych z pandemią, w tym ograniczeń w przemieszczaniu się oraz utrudnień logistycznych” – powiedział szef WEC Frédéric Lequien. „Zastąpiliśmy Fuji drugim wyścigiem w Bahrajnie, co uważamy za najbezpieczniejsze dla wszystkich rozwiązanie. Chciałbym podziękować prezydentowi Fuji Speedway Eijiro Haraguchiemu i jego ekipie za doskonałą współpracę i nie możemy doczekać się powrotu w przyszłości. Dziękuję również Szejkowi Salmanowi oraz jego zespołowi za ugoszczenie nas dwukrotnie w jednym sezonie. Zawsze byliśmy tam mile widziani i jestem przekonany, że dwie rundy w Bahrajnie to najlepsze rozwiązanie w obecnej sytuacji”.

Źródło: fiawec.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league