Alpine wejdzie do WEC z fabrycznym programem w 2024 roku

Francuski producent Alpine zapowiedział zamiar przystąpienia do czołowej klasy Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC w 2024 roku, z własnym prototypem typu LMDh.

„Program wyścigów długodystansowych Alpine podkreśla zaangażowanie marki i ambicje w sporcie motorowym” – powiedział szef Alpine Laurent Rossi. „Rywalizując zarówno w Formule 1 jak i wyścigach długodystansowych, Alpine będzie jedną z nielicznych marek obecnych w dwóch kluczowych dyscyplinach sportu motorowego. Wykorzystamy nasze doświadczenia, aby zyskać przewagę nad prestiżowymi rywalami”.

Alpine wystawi dwa prototypy czołowej kategorii w ramach programu fabrycznego, który został przewidziany na okres czterech lat. Za bazę dla prototypu wybrano podwozie francuskiego dostawcy Oreca, natomiast Alpine będzie odpowiedzialne m.in. za silnik i karoserię – te powstaną w tych samych fabrykach w Enstone i Viry-Châtillon, co samochody Formuły 1 marki.

Stworzenie pełnego programu fabrycznego zacieśni więzi Alpine z zespołem Signatech, który wystawia obecnie w WEC starszy prototyp LMP1, dostosowany do wymogów nowej na ten sezon klasy hipersamochodów. Oczekuje się, że pojedynczy model Alpine A480 pozostanie w użytku do momentu pojawienia się prototypu LMDh.

„Signatech jest niezmiernie dumne z bycia wybranym przez Alpine do wejścia w LMDh” – powiedział szef zespołu Philippe Sinault. „To zwieńczenie wspólnego projektu, który rozpoczął się osiem lat temu. Nasze ambicje są większe niż kiedykolwiek i cieszymy się, że możemy wnieść naszą współpracę na nowy poziom. Po 32 latach w sporcie motorowym, nie mogę się doczekać, aby rzucić wyzwanie najbardziej prestiżowym producentom na świecie wspólnie z Alpine – marką obdarzoną wielką pasją i która istnieje po to, by wygrywać”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alpine

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league