Kubica będzie startować w WEC z Premą

Robert Kubica wystartuje w pełnym sezonie 2022 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC. Polak będzie rywalizować w prototypie LMP2 nowego w stawce zespołu Prema ORLEN Team.

Włoska ekipa – znana ze swoich sukcesów w wyścigach aut jednomiejscowych – stawia pierwsze kroki w wyścigach długodystansowych. Asystować przy wystawianiu jednego prototypu Oreca 05 będzie doświadczony na długich dystanstach inny włoski zespół Iron Lynx.

Kubica znów połączy siły z Louisem Delétrazem, z którym sięgnął po tytuł w ubiegłorocznej Europejskiej Serii Le Mans, startując dla Team WRT. Dołączy do nich młody Lorenzo Colombo, który odniósł jedno zwycięstwo w ubiegłorocznej Formule 3.

„Bardzo cieszę się z faktu, że mogę dołączyć do Prema ORLEN Team” – powiedział Kubica. „Ścigałem się już z nimi w Formule 3 Euro Series 2003. Mimo tego, że w poprzednim sezonie rywalizowałem w Bahrajnie czy w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, to traktuję to jako nowe wyzwanie dla mnie i całego zespołu. Cieszę się, że będę startować razem z Louisem, którego dobrze znam i z Lorenzo. Nie mogę się już tego doczekać. Na pewno będzie to wymagało ode mnie dużo pracy i poświęcenia”.

Sezon WEC 2022 rozpocznie się 18 marca, 1000-milowym wyścigiem na torze Sebring.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Prema Racing, ORLEN Team

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze