JOTA i Hertz wystawią Porsche 963 w przyszłym sezonie WEC

JOTA, aktualny zespół LMP2, w partnerstwie z Hertz przejdzie w przyszłym roku do klasy Hypercar, gdzie będzie wystawiać prywatne Porsche 936.

JOTA weszła we współpracę z zajmującą się wypożyczaniem samochodów firmą Hertz, która będzie sponsorem tytularnym prywatnego zespołu Porsche. Program ten wspierać będzie również dodatkowy sponsor, Grupa Singer. Nie sprecyzowano, ile prototypów będzie obsługiwać JOTA, jednak w kuluarach mówi się o dwóch Porsche, co dodatkowo wzmocni klasę Hypercar w przyszłym sezonie.

Uważa się również, że jednym z kierowców będzie António Félix da Costa, który w tym roku startując właśnie w zespole JOTA walnie przyczynił się do zwycięstwa ekipy w tegorocznym 24h Le Mans.

„Cieszymy się, że będziemy sponsorować nowy zespół wyścigowy Hertz i współpracować z JOTA i Singer, aby dołączyć do jednej z najbardziej ekscytujących i prestiżowych serii wyścigowych na świecie” – powiedział Stephen Scherr, dyrektor generalny Hertz. „Hertz zamierza zmienić przyszłość mobilności poprzez innowacje technologiczne i cyfrowe podejście do klienta. Z niecierpliwością czekamy na możliwość zaprezentowania naszej marki milionom fanów wyścigów podczas przyszłorocznych Długodystansowych Mistrzostw Świata”.

Z kolei David Clark, współwłaściciel JOTA, dodał: „Wyścigi z Hertzem i Singer to dla JOTA niezwykły kamień milowy. W ostatnich latach odnosiliśmy ciężko wywalczone sukcesy na poziomie globalnym, szczególnie w Le Mans. Z nowym zespołem będziemy w bardzo dobrej pozycji, aby utrzymać naszą dyspozycję, gdy wyścigi samochodowe wejdą w prawdziwie złoty okres w 2023 roku”.

To już drugi potwierdzony prywatny program wyścigowy z wykorzystaniem Porsche 963. Wcześniej zespół JDC-Miller Motorsports ogłosił wystawienie tego samochodu LMDh w przyszłym sezonie IMSA.

Samo Porsche 963 zostało zaprezentowane w piątek podczas Festiwalu Prędkości Goodwood. Ogłoszono również nazwiska łącznie 8 kierowców, którzy w wybranych grupach będą startować w WEC i IMSA.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze