Realteam Hydrogen i BMW Redline wygrywają 24h Le Mans Virtual, Polacy na podium

Realteam Hydrogen Redline #70 odniósł zwycięstwo w tegorocznej edycji 24h Le Mans Virtual. Drugie miejsce zajęli triumfatorzy pierwszej rundy tego wyścigu rozegranego w 2020 roku, którzy tym razem ścigali się w barwach Rebellion GPX Esports. W jej skład wchodzili między innymi polscy simracerzy – Kuba Brzeziński i Nikodem Wiśniewski.

Verstappen, Montoya i Palou wśród kierowców w 24h Le Mans Virtual

Mistrz świata Formuły 1 z sezonu 2021 Max Verstappen będzie jednym z kierowców, którzy wezmą w 24-godzinnym wyścigu Le Mans Virtual, który odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Awaria czujnika wyeliminowała załogę Kubicy

Belgijski zespół W Racing Team potwierdził przyczynę nieukończenia wyścigu 24 godziny Le Mans przez załogę #41 z Robertem Kubicą w składzie. Na początku ostatniego okrążenia awarii uległ czujnik przepustnicy.

Inter Europol Competition piąty w Le Mans

Polski zespół Inter Europol Competition zajął znakomite piąte miejsce w klasie LMP2, w stawce 25 zgłoszonych załóg w wyścigu 24h Le Mans, który zakończył się w niedzielę po południu. Kuba Śmiechowski, Alex Brundle i Renger van der Zande zostali jednocześnie sklasyfikowani na dziesiątej pozycji w klasyfikacji generalnej, na 61 załóg, które stanęły na starcie na torze Circuit de la Sarthe.

Ferrari wygrywa drugie 24h Le Mans w przeciągu trzech lat

Alessandro Pier Guidi, James Calado i Côme Ledogar wygrali tegoroczny wyścig 24 godziny Le Mans w klasie GTE Pro. Załoga Ferrari #51 pokonała rywali z Corvette #63 różnicą 41,686 sekundy.

Triumf WRT w pierwszym 24h Le Mans, pech załogi Kubicy na ostatnim okrążeniu

Startujący z numerem 31 Robin Frijns, Ferdinand Habsburg i Charles Milesi odnieśli zwycięstwo w klasie LMP2 podczas tegorocznego wyścigu 24 godziny Le Mans. Debiutujący we francuskim klasyku zespół W Racing Team do przedostatniego okrążenia zajmował dwa pierwsze miejsca.

Toyota #7 z pierwszym zwycięstwem w 24h Le Mans

Toyota z numerem 7 po trzech nieudanych próbach i porażkach z siostrzaną załogą Toyoty #8 odniosła pierwsze zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. W samej końcówce doszło do dramatu załogi Roberta Kubicy, czyli WRT #41 - na ostatnim okrążeniu prototyp Oreca odmówił posłuszeństwa i nie pozwolił na odniesienie triumfu w LMP2. Z kolei bardzo dobre, piąte miejsce, zajął polski zespół Inter Europol Competition.

24h Le Mans po 23h – Toyota #7 zmierza po zwycięstwo, zespół Kubicy wraca na prowadzenie w LMP2

Toyota #7 jest coraz bliżej odniesienia pierwszego zwycięstwa w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, a na godzinę przed końcem ma okrążenie przewagi nad siostrzaną załogą Toyoty #8.

24h Le Mans po 18h – Poranne problemy Toyoty #8, kapeć i uszkodzenia Ferrari #52

Toyota #7 niezmiennie plasuje się na prowadzeniu po upływie 75% czasu wyścig 24h Le Mans. Siostrzana Toyota #8 doznała pewnych problemów w godzinach porannych, które zmusiły adaptację strategii innych, krótszych niż zwykle stintów.

24h Le Mans po 12h – Toyoty liderami, WRT na czele LMP2, wielokrotnie zneutralizowana noc

Między szóstą a dwunastą godziną 24-godzinnego wyścigu Le Mans zespoły miały spore pole do strategicznego popisu z powodu dużej liczby neutralizacji samochodem bezpieczeństwa, slow zonami i żółtych flag na całym torze. Toyota bezproblemowo kontynuowała jazdę na prowadzeniu, zaś w klasie LMP2 nadszedł czas kontroli przez oba prototypy zespołu WRT.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league