Kaffer wystartuje w 24h Le Mans z Risi Competizione

Pierre Kaffer dołączy do Giancarlo Fisichelli i Toniego Vilandera w składzie zespołu Risi Competizione na tegoroczny wyścig 24 godziny Le Mans.

Dla 40-letniego Niemca będzie to 11. start w całodobowym klasyku i trzeci w barwach ekipy z Houston. Pierwszy występ w barwach Risi w 2009 roku przyniósł zwycięstwo, z kolei w kolejnym roku zespół nie dojechał do mety. Kaffer powrócił do Risi na lata 2014-2015, odnosząc dwa zwycięstwa w IMSA Championship.

„Powrót za kierownicę Ferrari zespołu Risi Competizione w Le Mans to zaszczyt” – powiedział Kaffer. „Wygraliśmy wspólnie w 2009 roku z Jamiem [Melo] i Miką [Salo] w Ferrari 430 GT, a później mieliśmy sukcesy w latach 2014-2015. Czuję się bardzo komfortowo i znam wszystkich w ekipie, zatem nie mogę doczekać zjednoczenia się ze starym składem”.

Właściciel zespołu Giuseppe Risi dodał: „Pierre Kaffer będzie naszym trzecim kierowcą w Le Mans. Doskonale pasuje, bo mamy wspólną przeszłość, wie jak pracować z naszymi ludźmi, zna resztę kierowców i odnosił dla nas sukcesy. Powinien bez problemów wejść w swoją rolę i cieszymy się, że do nas wróci”.

Tegoroczny wyścig 24h Le Mans odbędzie się w dniach 17-18 czerwca.

Źródło: sportscar365.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1