Kanaan zastąpi Bourdaisa w Fordzie GT

Tony Kanaan powróci do wyścigowego programu Forda GT, by zadebiutować w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Brazylijczyk zastąpi Sébastiena Bourdaisa za kierownicą samochodu #68.

„Cieszymy się, że mogliśmy pozyskać kierowcę z doświadczeniem i talentem Tony’ego na tegoroczny wyścig Le Mans” – powiedział dyrektor Ford Performance Dave Pericak. „Z pewnością nie jest to najłatwiejsza sytuacja i bardzo nam żal, że Sébastien nie będzie mógł bronić swojego zwycięstwa, a wiemy jak wiele znaczy dla niego ten wyścig. Stanowi on ważną część naszej rodziny i nie możemy się doczekać jego powrotu do zdrowia”.

Kanaan ma na swoim koncie jeden wyścig za kierownicą Forda GT – tegoroczny Rolex 24 at Daytona, gdzie przyjechał na piątym miejscu. W Le Mans będzie on dzielić samochód z Joeyem Handem oraz Dirkiem Müllerem.

Bourdais opuści tegoroczny wyścig z powodu kontuzji, jakiej nabawił się w wypadku podczas kwalifikacji do Indianapolis 500. Francuz ma odzyskać pełną sprawność i wrócić za kierownicę samochodu wyścigowego jeszcze w tym roku.

Źródło: ford.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1