Wycofano dwa zgłoszenia do 24h Le Mans

Zespoły ARC Bratislava oraz IDEC Sport postanowiły wycofać swoje zgłoszenia do startu w tegorocznym wyścigu 24 godziny Le Mans, które zostały umieszczone na liście rezerwowej.

Słowacki zespół wziął udział w ubiegłorocznym wyścigu i zajął trzecie miejsce w minionym sezonie Azjatyckiej Serii Le Mans. Mimo to, został umieszczony dopiero na ósmym miejscu listy rezerwowej, z niewielkimi szansami na start.

„Może nie rozumiem kryteriów wyboru zgłoszeń, ale myślę że niektóre z nich mają bardziej polityczny charakter” – stwierdził właściciel ekipy Miro Konopka. „Dla nas, przygoda z kategorią LMP2 dobiega końca, nie ma to żadnego sensu. Startuję w wyścigach z pasji, ale dla większości zespołów to biznes i być może znaleźli inny sposób na wysłanie swojego zgłoszenia – zaakceptowane zostały ekipy, które były za nami w azjatyckiej serii”.

Francuski zespół IDEC Sport wysłał dwa zgłoszenia do udziału w Le Mans, lecz tylko jedno zostało zaakceptowane. Ekipa postanowiła zatem skupić się na samochodzie nr 48 i wycofać zgłoszenie nr 27, które znajdowało się na liście rezerwowej.

„Poprzez skupienie swoich sił na jednym samochodzie, zespół IDEC Sport daje sobie najlepsze szanse na zmaksymalizowanie swoich osiągów i uzyskanie najlepszego możliwego wyniku” – brzmi oświadczenie ekipy.

Lista rezerwowa skurczyła się zatem do siedmiu zgłoszeń – na jej szczycie znajduje się APM Monaco Team KCMG z prototypem LMP2 Ligier, a tuż za nim znajduje się Ferrari klasy GTE Am od Scuderia Corsa.

Źródło: sportscar365.com, sportscar365.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league