Toyoty z okrążeniem przewagi

Fabryczny zespół LMP1 Toyoty utrzymuje dwa pierwsze miejsca po sześciu godzinach tegorocznego wyścigu 24 godziny Le Mans.

W czwartej godzinie rywalizacji na prowadzenie po raz pierwszy wyszedł Fernando Alonso, który wyprzedził swojego zespołowego kolegę Jose Marię Lópeza w zakrętach Porsche. W przeciągu godziny od siebie, oba japońskie auta doświadczyły przebicia jednej z opon, lecz obyło się to bez dalszych konsekwencji. Po tym jak na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa, Alonso i López nawiązali bezpośredni pojedynek, w którego trakcie wielokrotnie zmieniali się na prowadzeniu. Po upływie sześciu godzin na czele znajdowała się załoga #8, z przewagą niespełna 13 sekund.

Po długiej wizycie w boksach, na tor powrócił zespół SMP Racing #11. Swój udział w wyścigu zakończyła natomiast ekipa ByKolles, po tym jak Dominik Kraihamer rozbił się w zakrętach Porsche, próbując zdublować grupę samochodów GT.

W klasie LMP2 na okrążeniu lidera pozostaje siedem samochodów, a prowadzenie utrzymuje zespół G-Drive Racing #26, przed Ligierem #23 od Panis Barthez oraz Alpine #36.

Porsche utrzymuje się na czele klasy GTE Pro. Załoga #92 skorzystała na wyjeździe samochodu bezpieczeństwa, aby zbudować dwuminutową przewagę nad siostrzaną załogą #93 oraz kolejnymi w stawce BMW #81 oraz Porsche #91.

Załoga Porsche #77 zespołu Dempsey Proton Racing prowadzi w klasie GTE Am, z podobną przewagą nad kolejnymi w tabeli Porsche #56 od Team Project 1 oraz Ferrari #53 i #84 zespołów Spirit of Race i JMW Motorsport.

Klasyfikacja po sześciu godzinach

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league