Tiago Monteiro i Tom Coronel w Le Mans

Tiago Monteiro i Tom Coronel wezmą udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Monteiro wystartuje w prototypie Oreca 01 AIM wraz z Brazylijczykiem Bruno Senną oraz Stéphanem Ortellim, pochodzącym z Monako. Startują oni w barwach zespołu Oreca Matmut AIM walczącego w klasie LMP1.

Przed zbliżającym się wyścigiem Le Mans zespół przeprowadził trzy dni testów na torze Paul Ricard: „To było bardzo użyteczne doświadczenie. Kierowanie w nocy przy prędkości 300km/s nie jest łatwe i wymaga praktyk, lecz dostarcza wielu unikalnych odczuć. Wiemy że nie będziemy w stanie ścigać się z samochodami diesla, dlatego naszym celem jest po prostu dojechać obydwoma samochodami do mety. Jest to realny cel jak na mój powrót do Le Mans” – komentuje Monteiro.

Coronel będzie konkurować w grupie LMGT2 za kółkiem Spykera C8 w barwach Snoras Spyker Squadron. Będzie się on zmieniał z Holandczykiem Jeroen Bleekemolen oraz Czechem Járekiem Jánisem. W obecnym sezonie Coronel startował już w Spykerze na Spa 1000km gdzie wraz z Peterem Dumbreckiem zdobył czwartą pozycje w klasie LMGT2. Po czwartkowej sesji kwalifikacyjnej, zespół Oreca Matmut AIM zajął 15 miejsce w stawce, zaś Snoras Spyker Squadron 11 miejsce w ich klasie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league