Boksy będą zamknięte podczas neutralizacji

Organizatorzy wyścigu 24 godziny Le Mans opublikowali regulamin uzupełniający na przyszłoroczną edycję, zawierający zmiany w procedurze neutralizacji.

Dotychczas, zgodnie z przepisami Długodystansowych Mistrzostw Świata, po ogłoszeniu neutralizacji aleja serwisowa pozostawała otwarta, dając zespołom okazję do zyskania przewagi poprzez postój w momencie spowolnienia wszystkich samochodów na torze do 80 km/h.

Podczas kończącego sezon 2018/2019 WEC wyścigu Le Mans będzie to niemożliwe, bowiem w chwili ogłoszenia neutralizacji aleja serwisowa zostanie zamknięta, a wjazd do niej będzie możliwy tylko w celu wykonania prac koniecznych do kontynuowania jazdy – dozwolone będą zatankowanie paliwa przez pięć sekund oraz wymiana uszkodzonych opon. Po skorzystaniu z takiej opcji, pojazd będzie musiał powrócić do boksów niezwłocznie po zakończeniu neutralizacji, w celu dokonania tankowania lub zmiany opon.

Jedynym wyjątkiem od tej zasady będzie zjazd w celu dokonania napraw, lecz tylko gdy dyrektor wyścigu uzna, że dany samochód stwarza zagrożenie poprzez swój stan techniczny, np. poprzez niedziałające światła lub ciągnąc za sobą fragmenty karoserii.

Źródło: dailysportscar.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league