Winslow zastąpi Roussela w Le Mans

Brytyjczyk James Winslow zastąpi kontuzjowanego Leo Roussela w załodze polskiego zespołu Inter Europol, przygotowującej się do startu w tegorocznym 24h Le Mans.

Powodem rezygnacji Roussela z wyścigu był wypadek, który miał miejsce podczas treningu przed rundą ELMS na torze Monza. Początkowo lekarze obawiali się u Francuza nawet złamania kręgosłupa, ostatecznie zdiagnozowano uszkodzenie kręgów i potrzebę rehabilitacji, które jednak nie pozwoli mu startować w czerwcowym klasyku.

W pierwszej polskiej ekipie startującej w 24h Le Mans, nowym partnerem Moore’a i Śmiechowskiego zostanie 36-letni James Winslow. Dla Brytyjczyka będzie to już czwarty start w prestiżowej batalii, wszystkie poprzednie także w klasie LMP2. Poprzednio Winslow startował we Francji dla ekip Greaves, Race Performance i Graff, nie osiągając tu jednak z nimi większych sukcesów.

Co ciekawe, Winslow ma za sobą niemal taki sam problem, co Roussel. Pod koniec 2017 roku, w wyścigu Gulf 12 Hours w Abu Zabi Brytyjczyk wpadł w poślizg na końcu długiej prostej i z ogromną prędkością uderzył w barierę. Według samego Brytyjczyka, po ówczesnych problemach z kręgosłupem nie ma już śladu i może on znów pokazać 100 procent swoich możliwości.

Wyścig odbędzie się w dniach 15-16 czerwca. Załoga polskiego zespołu Inter Europol Competition będzie jedną z dwudziestu startujących w kategorii LMP2, obecną tam dzięki sukcesowi w Azjatyckiej Serii Le Mans.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league