Nie będzie dnia testowego przed 24h Le Mans

Prezydent Automobile Club de l’Ouest Pierre Fillon zapowiedział zmiany w harmonogramie przełożonego na wrzesień wyścigu 24 godziny Le Mans. Najważniejszą jest odwołanie dnia testowego, który towarzyszył imprezie.

„To prawda, zdecydowaliśmy się nie organizować w tym roku dnia testowego” – powiedział Fillon. „Powodem jest to, że uczestnicy byliby przepracowani. Jak wiadomo, 24h Le Mans jest zaplanowane na 19-20 września. Dzień testowy jest zwykle wstępem, ale nie ma takiej tradycji jak wyścig i wielokrotnie był pomijany. Zorganizujemy dodatkowe sesje treningowe w trakcie wyścigowego tygodnia, aby pozwolić na przetestowanie maszyn i dać okazję niedoświadczonym kierowcom na zapoznanie się z torem. Szczegóły ogłosimy w kwietniu”.

Tydzień z 24h Le Mans rozpocznie się 13-14 września od badania technicznego. Następnie, 16-17 września odbędą się sesje treningowe i kwalifikacyjne, a sam wyścig 19-20 września. Zespoły będą musiały pozostać na miejscu jeszcze jeden dzień, ze względu na badania techniczne po wyścigu.

Le Mans pozostanie finałem sezonu 2019/2020 Długodystansowych Mistrzostw Świata. Władze serii chcą, żeby zorganizować do tego czasu jeszcze jeden wyścig: „Będziemy mogli wkrótce powiedzieć coś więcej na ten temat. Nie decydujemy o tym sami, a prowadzimy dialog ze wszystkimi zaangażowanymi i potrzebujemy jeszcze kilku dni”.

Źródło: lemans.org

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze