Nie będzie dnia testowego przed 24h Le Mans

Prezydent Automobile Club de l’Ouest Pierre Fillon zapowiedział zmiany w harmonogramie przełożonego na wrzesień wyścigu 24 godziny Le Mans. Najważniejszą jest odwołanie dnia testowego, który towarzyszył imprezie.

„To prawda, zdecydowaliśmy się nie organizować w tym roku dnia testowego” – powiedział Fillon. „Powodem jest to, że uczestnicy byliby przepracowani. Jak wiadomo, 24h Le Mans jest zaplanowane na 19-20 września. Dzień testowy jest zwykle wstępem, ale nie ma takiej tradycji jak wyścig i wielokrotnie był pomijany. Zorganizujemy dodatkowe sesje treningowe w trakcie wyścigowego tygodnia, aby pozwolić na przetestowanie maszyn i dać okazję niedoświadczonym kierowcom na zapoznanie się z torem. Szczegóły ogłosimy w kwietniu”.

Tydzień z 24h Le Mans rozpocznie się 13-14 września od badania technicznego. Następnie, 16-17 września odbędą się sesje treningowe i kwalifikacyjne, a sam wyścig 19-20 września. Zespoły będą musiały pozostać na miejscu jeszcze jeden dzień, ze względu na badania techniczne po wyścigu.

Le Mans pozostanie finałem sezonu 2019/2020 Długodystansowych Mistrzostw Świata. Władze serii chcą, żeby zorganizować do tego czasu jeszcze jeden wyścig: „Będziemy mogli wkrótce powiedzieć coś więcej na ten temat. Nie decydujemy o tym sami, a prowadzimy dialog ze wszystkimi zaangażowanymi i potrzebujemy jeszcze kilku dni”.

Źródło: lemans.org

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league