Fillon: Celem nadal jest Le Mans we wrześniu

Prezydent Automobile Club de l’Ouest Pierre Fillon zapewnił, że organizator wyścigu 24 godziny Le Mans pracuje nad tym, aby tegoroczna edycja odbyła się zgodnie z planem, w weekend 19-20 września.

„W ostatnich tygodniach przebudowaliśmy kalendarze i ustaliliśmy nową datę wyścigu 24h Le Mans, który ma się odbyć w dniach 19-20 września” – powiedział Fillon. „Ogłaszając to zastrzegaliśmy, że terminy będą zależne od rozwoju pandemii i decyzji podejmowanych przez władze. Naszym celem pozostaje organizacja wyścigu we wrześniu, a nasz zespół jest właśnie zajęty przygotowaniami”.

Francuz nie może jednak być całkowicie pewnym ustanowionego terminu, zwłaszcza po tym jak minister sportu Roxana Maracineanu wyraziła obawy co do organizacji dużych imprez jesienią: „Mimo wszystko, sprawdzamy alternatywy. Jako organizatorzy, jesteśmy zobowiązani do zapewnienia bezpieczeństwa oraz najwyższych standardów na torze oraz poza nim. To logiczne, że mamy plan awaryjny i byłoby nieodpowiedzialne, abyśmy nie wyliczyli wszystkich możliwości, nawet jeśli nie bierzemy ich obecnie pod uwagę”.

Wyścig 24h Le Mans należy do cyklu Długodystansowych Mistrzostw Świata. W tej chwili warzą się losy mającej poprzedzać słynny wyścig rundy na torze Spa-Francorchamps, której rozegranie będzie stanowić istotny element przygotowań do 24h Le Mans dla zespołów, które nie uczestniczyły w rywalizacji od stycznia.

Źródło: lemans.org

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league