Alonso namawia Rossiego na występ w Le Mans

Zapowiadający swój ponowny start w wyścigu 24 godziny Le Mans Fernando Alonso zasugerował występ w długodystansowym klasyku legendzie wyścigów motocyklowych Valentino Rossiemu.

Siedmiokrotny mistrz świata MotoGP ma już doświadczenie w wyścigach długodystansowych, a nawet odniósł zwycięstwo w grudniowym 12-godzinnym wyścigu na torze Yas Marina, prowadząc Ferrari kategorii GT3 własnego zespołu.

„Gdybym mógł doradzić Valentino, powiedziałbym mu, żeby spróbował ścigać się w Le Mans” – powiedział Alonso oficjalnej witrynie 24h Le Mans. „To doświadczenie życia. Oczywiście, kryje się za tym świetne przygotowanie, ponieważ wyścig wymaga dużo profesjonalizmu i konkurencyjności. Nie chodzi o to, że jest to wyścig wytrzymałościowy. Potrzebujesz żelaznej mentalności, aby mieć wszystko pod kontrolą. Potrzebne jest również świetne przygotowanie, jeżeli chodzi o odżywianie”.

Trzykrotny mistrz świata jest przekonany, że Rossi niemiałby problemów z przygotowaniem ani z relacjami z kolegami z drużyny, ponieważ relacje w padoku MotoGP są mniej napięte, niż wygląda to na pierwszy rzut oka: „Panuje tam bardziej relaksująca atmosfera wśród «rywali», w porównaniu z tym, co dzieje się w Formule 1”.

Alonso wygrał w dwóch poprzednich edycjach 24h Le Mans, lecz postanowił zrezygnować z wyścigów długodystansowych, aby skupić się na próbach wygrania Indianapolis 500. Hiszpan stwierdził jednak, że chce wrócić do startów w prototypach, po wprowadzeniu nowej klasy hipersamochodów.

Źródło: f1ingenerale.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league