Alonso namawia Rossiego na występ w Le Mans

Zapowiadający swój ponowny start w wyścigu 24 godziny Le Mans Fernando Alonso zasugerował występ w długodystansowym klasyku legendzie wyścigów motocyklowych Valentino Rossiemu.

Siedmiokrotny mistrz świata MotoGP ma już doświadczenie w wyścigach długodystansowych, a nawet odniósł zwycięstwo w grudniowym 12-godzinnym wyścigu na torze Yas Marina, prowadząc Ferrari kategorii GT3 własnego zespołu.

„Gdybym mógł doradzić Valentino, powiedziałbym mu, żeby spróbował ścigać się w Le Mans” – powiedział Alonso oficjalnej witrynie 24h Le Mans. „To doświadczenie życia. Oczywiście, kryje się za tym świetne przygotowanie, ponieważ wyścig wymaga dużo profesjonalizmu i konkurencyjności. Nie chodzi o to, że jest to wyścig wytrzymałościowy. Potrzebujesz żelaznej mentalności, aby mieć wszystko pod kontrolą. Potrzebne jest również świetne przygotowanie, jeżeli chodzi o odżywianie”.

Trzykrotny mistrz świata jest przekonany, że Rossi niemiałby problemów z przygotowaniem ani z relacjami z kolegami z drużyny, ponieważ relacje w padoku MotoGP są mniej napięte, niż wygląda to na pierwszy rzut oka: „Panuje tam bardziej relaksująca atmosfera wśród «rywali», w porównaniu z tym, co dzieje się w Formule 1”.

Alonso wygrał w dwóch poprzednich edycjach 24h Le Mans, lecz postanowił zrezygnować z wyścigów długodystansowych, aby skupić się na próbach wygrania Indianapolis 500. Hiszpan stwierdził jednak, że chce wrócić do startów w prototypach, po wprowadzeniu nowej klasy hipersamochodów.

Źródło: f1ingenerale.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze