Porsche rezygnuje z dwóch samochodów w Le Mans

Niemiecki producent Porsche poinformował o tym, że wycofa swoje dwa dodatkowe zgłoszenia do wyścigu 24 godziny Le Mans, który został przełożony na wrzesień, w związku z pandemią koronawirusa. Jako powód tej decyzji, marka podaje kryzys ekonomiczny.

Podobnie jak w poprzednich latach, Porsche miało być reprezentowane przez cztery samochody – dwa startujące w pełnym sezonie Długodystansowych Mistrzostw Świata oraz dwa wystawiane przez amerykański zespół, rywalizujący w mistrzostwach IMSA. W obliczu obecnej sytuacji, mające startować gościnnie auta nie odbędą podróży przez ocean.

Stawka klasy GTE Pro została w ten sposób zredukowana do zaledwie dziewięciu zgłoszeń – oprócz dwóch samochodów Porsche, pojawią się w niej dwa Astony Martiny, dwie Corvette oraz trzy Ferrari, z czego jedno wystawiane przez prywatny zespół Risi Competizione.

Nie wiadomo jeszcze, jak podjęta decyzja wpłynie na składy obu załóg. W samochodzie #91 do Gianmarii Bruniego i Richarda Lietza miał dołączyć Frédéric Makowiecki, natomiast w #92 etatowych kierowców Kevina Estre’a i Michaela Christensena miał wspomagać Laurens Vanthoor. Bez miejsca w stawce pozostają więc Earl Bamber, Nick Tandy, Matt Campbell, Julien Andlauer, Mathieu Jaminet oraz Patrick Pilet, którzy mieli dzielić auta #93 i #94.

Poza Porsche, z tegorocznego wyścigu wycofał się jedynie zespół SRT41, mający startować w ramach «garażu 56». Francuska ekipa miała wystawić załogę składającą się z niepełnosprawnych kierowców.

Zgodnie z procedurą listy rezerwowej, zgłoszenia do wyścigu otrzymają teraz Ferrari #55 zespołu Spirit of Race, prototyp LMP1 ByKolles oraz Oreca #17 zespołu IDEC Sport.

Źródło: dailysportscar.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league