Risi Competizione potwierdza udział w 24h Le Mans

Amerykański zespół Risi Competizione potwierdził, że przystąpi do tegorocznego wyścigu 24 godziny Le Mans, który został przełożony na wrzesień z powodu pandemii koronawirusa. Ekipa wystawiająca pojedyncze Ferrari w klasie GTE Pro podała również swój skład kierowców.

Zmiany w kalendarzu mistrzostw IMSA sprawiły, że już dwie ekipy GTE Pro wycofały się z francuskiego klasyka, w związku z trudnościami logistycznymi. Risi Competizione nie zadeklarowało jednak swojego udziału we wszystkich rundach IMSA, kładąc nacisk na występ w Le Mans.

„Le Mans to bardzo ważny wyścig, największy w świecie wyścigów długodystansowych” – powiedział właściciel zespołu Giuseppe Risi. „Choć inne zespoły zrezygnowały z udziału w tegorocznej edycji, my zamierzamy wystartować zgodnie z planem. Nasza w pełni francuska załoga jest może nieoczekiwana, ale to utalentowani zawodnicy, którzy dowiedli swojego kunsztu w Le Mans oraz w innych wyścigach”.

Ferrari #82 drugi rok z rzędu poprowadzi Jules Gounon, do którego dołączą byli kierowcy fabrycznego zespołu Forda – Oliver Pla i Sébastien Bourdais.

Tegoroczny wyścig 24h Le Mans jest zaplanowany na 19-20 września.

Źródło: risicompetizione.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze