Risi Competizione potwierdza udział w 24h Le Mans

Amerykański zespół Risi Competizione potwierdził, że przystąpi do tegorocznego wyścigu 24 godziny Le Mans, który został przełożony na wrzesień z powodu pandemii koronawirusa. Ekipa wystawiająca pojedyncze Ferrari w klasie GTE Pro podała również swój skład kierowców.

Zmiany w kalendarzu mistrzostw IMSA sprawiły, że już dwie ekipy GTE Pro wycofały się z francuskiego klasyka, w związku z trudnościami logistycznymi. Risi Competizione nie zadeklarowało jednak swojego udziału we wszystkich rundach IMSA, kładąc nacisk na występ w Le Mans.

„Le Mans to bardzo ważny wyścig, największy w świecie wyścigów długodystansowych” – powiedział właściciel zespołu Giuseppe Risi. „Choć inne zespoły zrezygnowały z udziału w tegorocznej edycji, my zamierzamy wystartować zgodnie z planem. Nasza w pełni francuska załoga jest może nieoczekiwana, ale to utalentowani zawodnicy, którzy dowiedli swojego kunsztu w Le Mans oraz w innych wyścigach”.

Ferrari #82 drugi rok z rzędu poprowadzi Jules Gounon, do którego dołączą byli kierowcy fabrycznego zespołu Forda – Oliver Pla i Sébastien Bourdais.

Tegoroczny wyścig 24h Le Mans jest zaplanowany na 19-20 września.

Źródło: risicompetizione.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league