Toyota przejmuje kontrolę po trzech godzinach w Le Mans

Zdobywca pole position Kamui Kobayashi prowadzi po trzech godzinach tegorocznego wyścigu 24 godziny Le Mans, z przewagą ponad monity na swoim zespołowym kolegą Brendonem Hartleyem. Po zdublowaniu jednego z samochodów Rebellion Racing, japoński producent przejął kontrolę nad wyścigiem.

Po dwóch i pół godzinie Mike Conway oddał prototyp #7 w ręce Kobayashiego, który pewnie prowadzi w wyścigu. Liderzy mają o jeden pit-stop mniej od siostrzanego samochodu #8, który stracił kolejne 20 sekund z powodu przegrzewających się hamulców i konieczności przeczyszczenia wlotów powietrza. Pomimo tego, Sébastien Buemi i zmieniający go Brendon Hartley wysforowali się na drugie miejsce, wyprzedzając oba samochody Rebellion Racing – spośród szwajcarskich maszyn, tylko prototyp #1 Bruno Senny i Gustavo Menezesa pozostaje na okrążeniu lidera, z kolei siostrzana załoga #3 została zdublowana tuż przed końcem trzeciej godziny.

Prototyp LMP1 zespołu ByKolles miał problemy z alternatorem i musiał zjechać do garażu, co pozwoliło wyjść na piątą lokatę najlepszej załodze LMP2. Na czele klasy znajduje się zespół Jackie Chan DC Racing #37, który przeszedł na alternatywną strategię w momencie neutralizacji pod koniec pierwszej godziny. SO24-Graff #39 zajmuje drugie miejsce, przed zdobywcami pole position United Autosport #22.

Maxime Martin w Astonie Martinie #97 zaoszczędził czas w pit-stopach, rezygnując ze zmiany opon i ma dzięki temu 8-sekundową przewagę nad Alessandro Pier Guidim w Ferrari #71. Sam Bird w siostrzanym aucie #71 jedzie w bliskiej odległości za zespołowym kolegą i kilkanaście sekund przed kolejnym Astonem.

W klasie GTE Am prowadzi Charlie Eastwood w prywatnym Astonie Martinie ekipy TF Sport, o zaledwie 0,154 sekundy wyprzedzając jednak Larry’ego ten Voorde’a z Team Project 1. Do rywalizacji powróciło, ze stratą 39 okrążeń, rozbite w pierwszej godzinie Porsche #88 zespołu Dempsey-Proton Racing.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league