Awaria turbosprężarki u liderów 24h Le Mans

Prowadząca w połowie dystansu tegorocznego wyścigu 24 godziny Le Mans załoga Toyoty #7 straciła sześć okrążeń z powodu awarii turbosprężarki w 13. godzinie rywalizacji. Pozycję lidera objęła siostrzana załoga #8.

Prawie 30-minutowy postój zepchnął Kamuiego Kobayashiego, Mike’a Conwaya i José Maríę Lópeza na czwarte miejsce w klasie LMP1, za obie załogi Rebellion Racing. Na niepowodzeniu swoich zespołowych kolegów zyskała załoga ubiegłorocznych zwycięzców – Sébastien Buemi i Kazuki Nakajima, których wspomaga Brendon Hartley. Na sześć godzin do mety mają oni już trzy okrążenia przewagi nad najbliższymi rywalami.

Podobna sytuacja miała miejsce w klasie LMP2, gdzie prowadzący zespół United Autosport ma już tylko jeden samochód na czele stawki. O ile zdobywcy pole position z numerem 22 mogą cieszyć się ponad minutą przewagi nad kolejną ekipą Jota #38, siostrzana załoga #32 spadła aż na 14. miejsce, po 45-minutowym postoju w boksach związanym z wyciekiem oleju.

Szanse na zwycięstwo stracił także zespół Racing Team Nederland, po tym jak Nyck de Vries zderzył się z Tonim Vilanderem w Ferrari od WeatherTech Racing w zakręcie Tertre Rouge. Po naprawie prototypu, Frits Van Eerd zakopał się w żwirowej pułapce, co łącznie przełożyło się na stratę 16 okrążeń do liderów.

Szybka jazda Alexa Lynna w godzinach nocnych dała 34-sekundowe prowadzenie załodze Astona Martina #97 nad Ferrari #51 w klasie GTE Pro. W przeciągu pół godziny dogonił Jamesa Calado i odjechał po tym jak zdecydował się na tankowanie bez zmiany opon. Siostrzana załoga Astona Martina #95 traci już okrążenie do liderów. Kolejne straty poniosło Porsche – samochód #92 przebił oponę i musiał wykonać dodatkowy pit-stop, z kolei w aucie #91 doszło do awarii wspomagania kierownicy.

W klasie GTE Am prowadzi zespół TF Sport, z przewagą dwóch minut nad Porsche #77 od Dempsey-Proton Racing. Z walki o zwycięstwo odpadł Aston Martin #98, w którym doszło do awarii zawieszenia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league