Kubica wystartuje w 24h Le Mans

Zespół W Racing Team otrzymał drugie zaproszenie do startu w tegorocznym wyścigu 24 godziny Le Mans. Oznacza to, że we francuskim klasyku wezmą udział kierowcy Europejskiej Serii Le Mans – Robert Kubica, Louis Delétraz i Yifey Ye.

Organizatorzy wyścigu 24h Le Mans opublikowali pełną listę zgłoszeń, na której znalazły się 62 samochody. W czołowej klasie hipersamochodów zobaczymy wszystkie trzy zespoły rywalizujące w pełnym sezonie Długodystansowych Mistrzostw Świata. Wchodzące w tym roku do czołowej klasy Glickenhaus oraz Alpine będą walczyć z Toyotą, która stoi przed szansą na czwarty z rzędu triumf na Circuit de la Sarthe.

Klasa LMP2 będzie najliczniejsza w tegorocznym wyścigu, z 25 zgłoszeniami. Oprócz wspomnianego Team WRT z droma prototypami Oreca 07, należy wspomnieć polski zespół Inter Europol Competition z Jakubem Śmiechowskim w składzie, dla którego będzie to trzeci występ w 24h Le Mans. Ekipa po raz pierwszy przystąpi także do pełnego sezonu WEC. Zwycięstwa bronić będzie brytyjski zespół United Autosport, a 11 załóg zostało zgłoszonych do dodatkowej klasyfikacji Pro-Am, gdzie wymagana jest obecność przynajmniej jednego zawodnika z «brązową» licencją.

Po rocznej przerwie, do rywalizacji w klasie GTE Pro powróci zespół Corvette Racing, z dwoma samochodami C8.R. Ze Stanów Zjednoczonych do Francji przyjedzie także ekipa WeatherTech Racing, wystawiająca pojedynczy samochód Porsche. Za swoich rywali będą mieć dwa Ferrari od AF Corse oraz dwa Porsche fabrycznego zespołu Manthey.

W klasie GTE Am zobaczymy 24 samochody, z czego aż połowa to Ferrari 488 GTE Evo. Z włoskimi maszynami mierzyć się będą cztery Astony Martiny – w tym ubiegłorocznych zwycięzców TF Sport – oraz osiem egzemplarzy Porsche 911 RSR.

Poza przedstawicielami czterech klas, w wyścigu pojawi się też «pojazd innowacyjny» – to kolejny zmodyfikowany prototyp LMP2 francuskiego składu Association SRT41, dzięki któremu w Le Mans będą mogli wystartować kierowcy niepełnosprawni.

„24h Le Mans wchodzi w tym roku w nową erę” – powiedział prezydent ACO Pierre Fillon. „Wprowadzenie klasy hipersamochodów obiecuje jeszcze więcej mrożącej krew w żyłach akcji. 62 samochody na starcie 89. edycji 24h Le Mans to sygnał, że w tych trudnych czasach nasza dyscyplina jest jeszcze bardziej atrakcyjna niż wcześniej. Mamy nadzieję znów przywitać fanów na torze i wspólnie przeżyć ten historyczny wyścig”.

Prowizoryczna lista startowa 24h Le Mans

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league