Ilott wystartuje w 24h Le Mans

Fabryczny kierowca Ferrari Callum Ilott zadebiutuje w 24-godzinnym wyścigu Le Mans wraz z zespołem Iron Lynx. Brytyjczyk jest jednym z wielu kierowców, których nazwiska znalazły się na liście zgłoszeń w ostatnich tygodniach.

Pełniący rolę kierowcy testowego Ferrari oraz Alfy Romeo w Formule 1 Ilott wystartował już w dwóch wyścigach cyklu GT World Challenge Europe na torach Monza i Paul Ricard, a na przełomie miesiąca weźmie udział w swoim pierwszym 24-godzinnym starcie na torze Spa-Francorchamps. Niecały miesiąc później zadebiutuje w Długodystansowych Mistrzostwach Świata na torze Le Mans.

„To wielki zaszczyt zostać wybranym przez Iron Lynx oraz Ferrari do startu w 24h Le Mans” – powiedział Ilott. „To okazja, której nie mogłem odrzucić! Brytyjscy kierowcy mają tradycję dobrych występów w tym wyścigu i będę chciał samemu zapisać w historii Le Mans”.

Włoski zespół Iron Lynx ogłosił także dołączenie znanej z W Series Sary Bovy do kobiecej załogi #85, nazywanej Iron Dames.

W ostatnim czasie na liście zgłoszeń klasy LMP2 znaleźli się także mistrz Europejskiej Serii Le Mans Wayne Boyd, który dołączy do ekipy United Autosports oraz Marco Sørensen i Ricky Taylor, którzy będą z nim rywalizować w High Class Racing. W klasie GTE Am ponownie wystartuje Nicky Thiim, który zastąpi mającego kolidujące wyścigi Augusto Farfusa w Astonie Martinie #98, natomiast Dries Vanthoor, Alvaro Parente i Maxime Martin dołączyli do HubAuto Racing.

Tegoroczny wyścig 24h Le Mans zostanie rozegrany w dniach 21-22 sierpnia.

Źródło: ironlynx.it

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league