Drugi Cadillac podczas 6h Spa-Francorchamps

Fabryczny zespół Chip Ganassi Racing wystawi dwa prototypy Cadillac V-Series.R podczas nadchodzącego wyścigu 6 godzin Spa-Francorchamps, w ramach przygotowań do 24 godzin Le Mans. Stawka klasy hipersamochodów trzeciej rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC wzrośnie do 13 zgłoszeń, także za sprawą dodatkowego Porsche.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością wystawienia drugiego Cadillaca do wyścigu w Spa” – powiedziała menedżerka programu wyścigów samochodów sportowych General Motors Laura Wontop-Klauser. „Każda okazja, jaką mamy, aby przygotować się do Le Mans w ramach przepisów WEC, jest świetna. Dzięki temu zespół będzie jeszcze bardziej gotowy na wyścig. To także okazja do większego uczestnictwa Cadillaca w europejskim wyścigu”.

Cadillaca z numerem 3 poprowadzą Sébastien Bourdais i Renger van der Zande.

Ponadto, do stawki hipersamochodów dołączy brytyjski zespół Hertz Team Jota, który dopiero po rundzie w Portimão mógł odebrać swój kliencki egzemplarz prototypu Porsche 963. Załoga #38 przeniesie się do czołowej klasy z kategorii LMP2. Zespół do końca sezonu reprezentować będą António Félix da Costa, Will Stevens i Yifei Ye.

Wyścig 6 godzin Spa-Francorchamps odbędzie się w sobotę 29 kwietnia, z udziałem 38 samochodów – 13 hipersamochodów, 11 prototypów LMP2 i 14 aut GTE Am.

Źródło: fiawec.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze