Alpine kontynuuje testy hipersamochodu

Fabryczny zespół Alpine Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC odbył dwudniowe testy na torze Motorland Aragón. Nowy prototyp Alpine A424 przejechał ponad 1500 kilometrów.

Był to drugi pełnoprawny test nowego hipersamochodu, choć od czasu pierwszych jazd na torze Paul Ricard zespół spędził jeden dzień na torze Lurcy-Lévis, sprawdzając dane uzyskane w symulatorze oraz pracując nad sfinalizowaniem specyfikacji elektroniki sterującej i dopracowaniem układu hamulcowego czy dyferencjału.

Dzięki temu w Hiszpanii zespół mógł przystąpić do pracy nad osiągami samochodu. Pierwszego dnia kierowcy Nicolas Lapierre i Matthieu Vaxivière pokonali 758 kilometrów, wykonując w tym czasie dwa przejazdy na dystansie 36 okrążeń. Była to pierwsza okazja do sprawdzenia tego, jak spisują się przyszłoroczne opony Michelin i układ chłodzenia samochodu. Krótsze przejazdy służyły natomiast wypróbowaniu zmian balansu aerodynamicznego, rozłożenia masy i wykorzystania systemu hybrydowego. Rozpoczęto też pracę nad ustawieniami mechanicznymi.

„Testy przebiegły dobrze” – powiedział szef zespołu Philippe Sinault. „Pozytywy wyciągnięte na torze Paul Ricard zostały potwierdzone na Motorland Agarón, a samochód dalej dobrze się spisuje. To był kluczowy moment programu, bo po odhaczeniu zadań związanych z pierwszym wyjazdem na tor, zaczęliśmy dogadywać ze sobą wszystkie elementy samochodu – układ hybrydowy, silnik i podwozie. Matthieu i Nico przejechali ponad 1500 kilometrów, także robiąc podwójne przejazdy, bez problemów z niezawodnością, co było satysfakcjonujące i konstruktywne. Na tym etapie mogliśmy zacząć pracować w roli zespołu, kładąc szczególny nacisk na zrozumienie samochodu i znalezienie właściwych ustawień. Można było poczuć, że zespół pracuje sprawnie i choć wciąż mamy przed sobą wiele pracy, to jesteśmy na właściwej drodze”.

Alpine A424 powróci na tor jeszcze w październiku, podczas dwudniowych testów na torze Jerez. W listopadzie na Motorland Aragón zaplanowano natomiast pierwszy test długodystansowy nowego prototypu.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alpine

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze