Jarvis w miejsce Kristensena, Rast w Le Mans

Audi przedstawiło swój skład kierowców na sezon 2015 Długodystansowych Mistrzostw Świata. Oliver Jarvis zajmie miejsce Toma Kristensena, który zakończył karierę, a René Rast wystartuje z zespołem w Spa i w Le Mans.

Ogłoszenie składu miało miejsce podczas konferencji Audi Forum Neckarsulm, gdzie niemiecki producent podsumował zakończony sezon i ogłosił plany na kolejny.

Tom Kristensen po zakończeniu kariery zwolnił miejsce obok Lucasa di Grassiego i Loïca Duvala. Obok nich w pełnym sezonie będzie się ścigał Oliver Jarvis, który dotychczas startował jedynie w trzecim samochodzie Audi w Le Mans.

Brytyjczyk dwukrotnie zajął trzecie miejsce w 24-godzinnym wyścigu, ale nie brał jeszcze udziału w pełnym cyklu WEC. "To dla mnie wczesny prezent gwiazdkowy i spełnienie marzeń", powiedział 30-latek.

W drugim z biorących udział w pełnym sezonie R18 zasiądą zwycięzcy tegorocznego Le Mans - Marcel Fässler, André Lotterer i Benoît Tréluyer. W trzecim, biorącym udział jedynie w 6 godzinach Spa-Francorchamps i 24 godzinach Le Mans pojawią się Filipe Albuquerque, Marco Bonanomi oraz, znany z wyścigów samochodów GT, René Rast.

{dailymotion}x2cstvx{/dailymotion}

{dailymotion}x2csu3x{/dailymotion}

{dailymotion}x2csu07{/dailymotion}

Źródło: fiawec.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league