Toyota zmienia prezydenta programu WEC

Toyota zmienia prezydenta programu WEC Toyota Motorsport GmbH

Misatake Murata zastąpi Toshio Sato na stanowisku prezydenta zespołu Długodystansowych Mistrzostw Świata Toyoty. Zmiana wejdzie w życie ze skutkiem natychmiastowym.

Sato pełnił swoją funkcję od kwietnia 2015 roku, lecz teraz zostanie przeniesiony na jedno z kluczowych stanowisk w dziale układów napędowych Toyoty. Murata został z kolei awansowany z działu napędu hybrydowego, gdzie pracował od 2006 roku. W ramach swojego poprzedniego stanowiska, był on odpowiedzialny m.in. za napęd mistrzowskiego prototypu LMP1.

Murata ma duże doświadczenie w motorsporcie – w przeszłości zajmował się on międzynarodowymi programami IndyCar i Grupy C Toyoty, a także lokalnymi Super GT i Super Formuły. Poza zarządzaniem programem WEC, jako szef Toyota Motorsport GmbH będzie on odpowiedzialny m.in. za programy badawczo-rozwojowe oraz wsparcie zespołów klienckich.

Murata będzie blisko współpracować z Robem Leubepen, dyrektorem zarządzającym i wiceprezydentem ds. operacji biznesowych, oraz wiceprezydentem ds. rozwoju technologicznego Pascalem Vasselonem.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej TMG

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka