Rebellion zaprezentuje nowy prototyp LMP1

Rebellion zaprezentuje nowy prototyp LMP1 Oreca

Szwajcarski zespół Rebellion Racing powróci do rywalizacji w klasie LMP1 podczas sezonu 2018/2019 Długodystansowych Mistrzostw Świata. Nowy prototyp Rebellion R13 zostanie zaprezentowany podczas salonu samochodowego w Genewie.

Za stworzenie nowego pojazdu odpowiada francuski konstruktor Oreca, który stał również za modelem R-One, który był wykorzystywany przez ekipę przed przejściem do klasy LMP2.

Zespół będzie korzystać ze zmodyfikowanej wersji wolnossącego silnika Gibsona o pojemności 4.5 litra, który od ubiegłego roku napędza wszystkie samochody klasy LMP2.

„Zaprojektowanie nowego prototypu LMP1 to wspaniałe wyzwanie” – powiedział szef firmy Oreca Hugues de Chaunac. „Gdy nasze biuro projektowe rozpoczęło prace nad modelem 07, chcieliśmy pójść o krok dalej w stosunku do modelu 05. Sukces tej konstrukcji przekonał nas do tego, że możemy podjąć się walki w czołowej klasie”.

Kierowcami ekipy będą André Lotterer, Neel Jani, Bruno Senna, Mathias Beche, Gustavo Menezes i Thomas Laurent.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka