Kubica znów przetestuje prototyp LMP1

Kubica znów przetestuje prototyp LMP1 Williams Racing

Robert Kubica został zaproszony na testy prototypu Ginetta G60-LT-P1 na torze Motorland Aragon, lecz zdołał przejechać zaledwie dwa okrążenia, z uwagi na problemy z silnikiem. Polak otrzyma kolejną okazję w przyszłym miesiącu.

Kolejny test zaplanowano za dwa tygodnie, wkrótce po zakończeniu prób Formuły 1 w Barcelonie. Sugeruje się, że Kubica jest przymierzany do miejsca w zespole na czas sezonu 2018/2019 Długodystansowych Mistrzostw Świata, choć sam zainteresowany woli jak na razie skupić się na swojej roli w F1.

„Szczerze nie miałem czasu nad tym pomyśleć. Mam dużo pracy i jestem dość zajęty” – powiedział Polak. „Muszę się nad tym zastanowić. Kalendarz jest bardzo napięty, zatem w przypadku dołożenia dodatkowych wyścigów, w czasie od lutego do czerwca, byłbym w domu łącznie przez dziesięć dni”.

„Jeśli miałbym nałożyć na siebie dodatkowe obowiązki, to będę musiał im sprostać. Nie chcę brać na siebie zbyt wiele, bo wtedy zrobi się bałagan”.

Zespół Manor ogłosił jak dotąd nazwiska dwóch swoich kierowców – będą to Oliver Rowland i Charlie Robertson.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka