Fernando Alonso powróci do Formuły 1 w 2021 roku

Po dwóch latach przerwy, Fernando Alonso powróci do startów w Formule 1 od sezonu 2021. Hiszpan zostanie zespołowym partnerem Estebana Ocona w ekipie Renault, z którą w latach 2005-2006 wywalczył swoje oba tytuły w F1.

Kubica wystąpi w pierwszym treningu GP Styrii

Zespół Alfa Romeo Racing Orlen potwierdził, że Robert Kubica zasiądzie za kierownicą C39 podczas pierwszej sesji treningowej przed najbliższym wyścigiem o Grand Prix Styrii.

BBC: Alonso wróci do Renault w przyszłym roku

Jak informuje BBC Sport, dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Fernando Alonso, podpisał kontrakt z Renault i wróci do Formuły 1 w przyszłym sezonie.

Vettel: Zadzwoniłem do Marko po poradę

Czterokrotny mistrz świata Sebastian Vettel zdradził, że po otrzymaniu informacji o nieprzedłużeniu jego umowy przez Ferrari, zadzwonił do swojego byłego pracodawcy Helmuta Marko. Niemiec zaprzeczył jakoby rozmowa dotyczyła negocjacji kontraktowych na kolejny sezon Formuły 1.

Ferrari zapowiada poprawki już na kolejny wyścig F1

Fabryczny zespół Ferrari w Formule 1 zapowiedział szybsze wprowadzenie poprawek do modelu SF1000, po tym jak tylko jeden samochód zakwalifikował się do sesji Q3 podczas inauguracyjnego weekendu Grand Prix Austrii. Charles Leclerc zdobył co prawda podium, lecz Sebastian Vettel zdołał uzyskać zaledwie jeden punkt.

Latifi o krok od punktów w Austrii

Mało brakowało, a Nicholas Latifi wywalczyłby punkt podczas swojego debiutu w Formule 1. Reprezentant Williamsa zakończył niedzielny wyścig o Grand Prix Austrii na 11. miejscu.

Aitken weźmie udział w pierwszym treningu przed GP Styrii

Zwycięzca czterech wyścigów Formuły 2 Jack Aitken zadebiutuje podczas weekendu Grand Prix Formuły 1, przy okazji pierwszego treningu do drugiej rundy na torze Red Bull Ring.

Hamilton: Dla mnie wyglądało to na incydent wyścigowy

Sześciokrotny mistrz świata Lewis Hamilton ma za sobą najgorszą inaugurację sezonu od 2014 roku. Reprezentant Mercedesa-AMG został sklasyfikowany na czwartym miejscu, po karze za spowodowanie kolizji z Alexandrem Albonem.

Verstappen: Myślę, że byłoby to łatwe podium

Max Verstappen nie będzie zbyt miło wspominać pierwszego wyścigu na torze w Austrii. Holender odpadł z rywalizacji z powodu awarii.

Kierowcy Haasa nie kończą wyścigu z powodu awarii

Kevin Magnussen oraz Romain Grosjean nie ukończyli niedzielnego wyścigu o Grand Prix Austrii Formuły 1. Obaj odpadli z rywalizacji z powodu awarii hamulców.