Lewis Hamilton powiedział, że zdobyte wczoraj pole position jest jego jednym z najlepszych w karierze, jednocześnie dedykując ten wynik zmarłemu niedawno Nikiemu Laudzie.

Pierre Gasly oraz Antonio Giovinazzi zostali ukarani cofnięciem o trzy pola na starcie dzisiejszego wyścigu o Grand Prix Monako za przewinienia, których dopuścili się w kwalifikacjach na ulicach Monte Carlo.

Lewis Hamilton zdobył pole position przed wyścigiem o Grand Prix Monako, podczas gdy Charles Leclerc odpadł w Q1 na swoim domowym torze.

Międzynarodowa Federacja Samochodowa podjęła decyzję o rezygnacji z pomysłu wprowadzenia standardowych skrzyń biegów do Formuły 1 w sezonie 2021. W sprawie dostarczania jednakowego dla wszystkich komponentu został rozpisany przetarg, lecz nie zostanie on rozstrzygnięty.

Szef zespołu Haas Günther Steiner powiedział, że podczas pierwszego treningu w Monako jego ekipa musiała wykazać się kreatywnością, aby ściągnąć oba samochody do alei serwisowej na skutek wykrycia usterki technicznej uniemożliwiającej między innymi komunikację.

Aktualny mistrz świata Lewis Hamilton uzyskał najlepszy czas drugiej sesji treningowej przed niedzielnym Grand Prix Monako Formuły 1. Reprezentant Mercedesa niewielką różnicą pokonał swojego zespołowego kolegę Valtteriego Bottasa, z kolei trzeci Sebastian Vettel stracił do lidera prawie 0,8 sekundy.

Lider klasyfikacji generalnej Formuły 1 Lewis Hamilton uzyskał najlepszy czas pierwszej czwartkowej sesji treningowej na ulicach Monte Carlo. Brytyjczyk pojechał szybciej od Maxa Verstappena oraz swojego zespołowego kolegi Valtteriego Bottasa.

Robert Kubica przyznał, że Monako zawsze było dla niego dobrym miejscem, ponieważ był w stanie osiągnąć tu sukces w różnych seriach, jednak liczy na to, że wyjątkowa charakterystyka tego obiektu będzie odpowiadać wciąż borykającemu się Williamsowi.

Grand Prix Monako to najsłynniejszy wyścig w F1. Kwalifikacje tutaj są pasjonującym spektaklem, wyścigi czasem przypominają nudną procesję, ale też często dostarczają emocji. W tym roku wyścig przypada na moment w sezonie, kiedy Mercedes wydaje się kompletnie niezwyciężony. Czy nietypowy tor może sprawić kierowcom Mercedesa problemy? Nic na to nie wskazuje.

Charles Leclerc powiedział, że nie może doczekać się pierwszego w barwach Ferrari startu w swoim domowym wyścigu w Monako i podkreślił, że liczy na odwrócenie losów tegorocznego sezonu.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race