McLaren w historycznych barwach na Grand Prix Monako

Zespół Formuły 1 McLaren przypomni jedno z najbardziej znanych wyścigowych malowań podczas nadchodzącego Grand Prix Monako. Brytyjska ekipa wystąpi w barwach Gulf Oil, używanych ostatnio w 1997 roku, kiedy to McLaren zajął drugie miejsce w 24h Le Mans.

Turcja wypada z kalendarza, dwa wyścigi Grand Prix na Red Bull Ring

Grand Prix Turcji ostatecznie nie dojdzie do skutku. Po decyzji o odwołaniu z powodów pandemicznych Grand Prix Kanady i włączeniu w zastępstwie weekendu wyścigowego na torze Istanbul Park, władze F1 poinformowały o odwołaniu również tego wydarzenia.

Tsunoda: Muszę się zresetować przed Monako

Yuki Tsunoda powiedział, że cały weekend wyścigowy w Hiszpanii nie układał się po jego myśli, ale liczy na to, że przed rundą na ulicznym torze w Monako uda się rozwiązać trapiące go problemy.

Kubica: To były produktywne dwa dni

Robert Kubica zakończył dwa dni testowe 18-calowych opon Pirelli na sezon 2022 F1. Polski kierowca przejechał przez dwa dni 240 okrążeń toru Catalunya pod Barceloną, co przekłada się na dystans przeszło 1100 km.

FIA wprowadza nowe testy elastyczności tylnego skrzydła

Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) zdecydowała się wprowadzić bardziej restrykcyjne testy, które mają sprawdzać możliwość wyginania się tylnego skrzydła w samochodach F1, ponad wartości określone w regulaminie.

Brawn: Ferrari wkrótce dołączy do Mercedesa i Red Bulla

Dyrektor zarządzający Formuły 1 Ross Brawn nie ma wątpliwości, że niedługo do walki z Mercedesem i Red Bullem dołączy Ferrari. Brytyjczyk, jako argument wskazuje spory postęp w tegorocznej konstrukcji SF21, w stosunku do poprzednika – modelu SF1000.

Baku pozostanie w kalendarzu Formuły 1 do sezonu 2024

Jak potwierdzili organizatorzy Grand Prix Azerbejdżanu w Formule 1, runda w Baku pozostanie w kalendarzu Formuły 1 do 2024 roku włącznie.

Alonso obwinia zbyt ambitną strategię za słaby wynik w GP Hiszpanii

Fernando Alonso powiedział, że podjęcie decyzji przez zespół o postawienie na jeden pit stop był głównym powodem, dla którego ukończył on domowy wyścig o Grand Prix Hiszpanii dopiero na 17. miejscu.

Peréz: Czuję się coraz pewniej w samochodzie

Sergio Peréz zajął piątą pozycję na mecie wyścigu o Grand Prix Hiszpanii. Meksykanin tym samym awansował o trzy pozycje w stosunku do miejsca, z którego startował, a kulminacyjnym momentem jego rywalizacji była walka z Danielem Ricciardo.

Leclerc: Wszystko poszło perfekcyjnie

Charles Leclerc utrzymał czwartą pozycję w Grand Prix Hiszpanii, którą wywalczył w sobotnich kwalifikacjach. Kierowca Ferrari był bardzo zadowolony ze swojego niedzielnego występu na torze Catalunya.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league