Lewis Hamilton przyznał, że dzisiejsze zwycięstwo wywalczone w domowym wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii ma dla niego takie samo znaczenie, jak jego pierwsze odniesione na tym torze 11 lat temu.

Max Verstappen powiedział, że nie jest do końca pewien, w jaki sposób udało mu się dojechać do mety wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii po kolizji z Sebastianem Vettelem.

Sebastian Vettel powiedział, że to on jest winien spowodowania kolizji z Maxem Verstappenem w minionym wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Lewis Hamilton odniósł zwycięstwo w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Wielkiej Brytanii na Silverstone. To jego szóste zwycięstwo na tym torze. Drugie miejsce zajął Valtteri Bottas, a na najniższym stopniu podium stanął Charles Leclerc.

Jak donosi Soymotor.com, Grand Prix Hiszpanii pozostanie w kalendarzu Formuły 1 na kolejne trzy lub cztery lata. Sprawa z przyszłorocznym kalendarzem zaczyna się robić coraz ciekawsza, ponieważ w sobotę pojawiły się informacje mówiące o tym, że Chase Carey zapewnił szefów ekip, że kalendarz na sezon 2020 będzie liczyć 21 wyścigów i ani jednego więcej.

Od dłuższego już czasu Romain Grosjean prosił swoją ekipą o powrót do ustawień z początku sezonu Formuły 1 czyli z Grand Prix Australii. Ekipa dokonała zmian na Grand Prix Wielkiej Brytanii, a Francuz jest z tego bardzo zadowolony.

Charles Leclerc przyznał po kwalifikacjach do wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii, że był zaskoczony możliwością walki z kierowcami Mercedesa o pierwsze pole startowe.

Lewis Hamilton nie zdobył po raz szósty z rzędu pole position przed swoją publicznością. Brytyjski kierowca przegrał walkę o pierwsze pole startowe o zaledwie 0,006 sekundy z Valtterim Bottasem i do wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii wystartuje z drugiej pozycji.

Sebastian Vettel nie zaliczy sobotnich kwalifikacji do udanych. Kierowca Ferrari do wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii Formuły 1 wystartuje dopiero z szóstego miejsca.

Valtteri Bottas wywalczył pole position do jutrzejszego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Wielkiej Brytanii. Obok niego swój samochód ustawi Lewis Hamilton, a z trzeciego pola wystartuje Charles Leclerc.