Już w środę rozpocznie się druga i zarazem ostatnia tura przedsezonowych testów Formuły 1 na Circuit de Barcelona-Catalunya. Podobnie jak w przypadku pierwszej tury, w poniższym artykule zamieściliśmy harmonogram jazdy wszystkich zespołów podczas najbliższych trzech dni. Po raz drugi za kierownicą Alfy Romeo C39 znajdzie się Robert Kubica.

Awaria samochodu Sebastiana Vettela podczas ostatniego dnia ubiegłotygodniowych testów Formuły 1 pod Barceloną była niemałym zaskoczeniem i kosztowała niemieckiego kierowcę ponad dwie godziny. Ferrari poinformowało jednak, że ustaliło przyczynę usterki.

Robert Kubica rozpoczyna w sezonie 2020 nowe wyzwanie w sportach motorowych. Poza debiutem w serii Deutsche Tourenwagen Masters, pozostanie w Formule 1 jako kierowca testowy i rezerwowy w zespole Alfy Romeo. Polak opowiedział o swojej roli podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Warszawie.

Zespół Alfy Romeo był sprawcą pierwszej czerwonej flagi w trakcie tegorocznych przedsezonowych testów Formuły 1 w Barcelonie, gdy auto Kimiego Räikkönena popsuło się pod koniec drugiego dnia. W piątek jednak zespół odrobił stracony czas, gdy Antonio Giovinazzi przejechał 152 okrążenia.

Valtteri Bottas i Lewis Hamilton zajęli dla zespołu Mercedesa-AMG dwa pierwsze miejsca ostatniego dnia przedsezonowych testów Formuły 1 w Barcelonie.

Ferrari nie będzie za wszelką cenę procesować się z FIA w sprawie legalności systemu DAS, który został opracowany przez głównych rywali z Mercedesa-AMG. Podczas piątkowej konferencji prasowej Mattia Binotto jasno i wyraźnie wypowiedział się w tej sprawie.

Valtteri Bottas był najszybszy podczas porannej części trzeciego dnia pierwszej tury testów Formuły 1 na torze pod Barceloną. Reprezentant Mercedesa-AMG poprawił dotychczasowy rekord swojego zespołowego kolegi Lewisa Hamiltona o przeszło sekundę.

Przedsezonowe testy Formuły 1 w Barcelonie nie są zbyt łaskawe dla Sebastiana Vettela, który jest lekko niedysponowany z powodu przeziębienia i zasiadł za kierownicą swojego Ferrari dopiero popołudniu drugiego dnia.

W porównaniu z zeszłym rokiem zespół Williamsa ma spore powody do zadowolenia. Zespół z Grove pojawił się na testach, kierowcy pokonali sporą ilość okrążeń, a sami zawodnicy są zadowoleni z osiągniętych rezultatów. Pomimo małych problemów drugiego dnia testów, uśmiech nie znika z twarzy Claire Williams.

Jednym z najczęściej pojawiających się tematów w padoku Formuły 1 podczas tegorocznych testów w Barcelonie jest kopiowanie projektów dużych zespołów przez mniejsze ekipy. Największe kontrowersje budzi samochód Racing Point, który do złudzenia przypomina ubiegłorocznego Mercedesa-AMG W10.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race