George Russell po raz pierwszy w tym sezonie nie ukończył wyścigu. Brytyjczyk został wyeliminowany z Grand Pris Singapuru przez Romaina Grosjeana na 36. okrążeniu, już po starcie wyścigu musiał on zjechać do alei serwisowej na wymianę przedniego skrzydła po kontakcie z jednym z kierowców.

Sebastian Vettel został najskuteczniejszym kierowcą na ulicach Singapuru, wygrywając uliczny wyścig Formuły 1 po raz piąty w swojej karierze. Dzięki lepszej strategii, Niemiec przeskoczył startujących przed nim Lewisa Hamiltona i Charlesa Leclerca.

Robert Kubica zakończył wyścig o Grand Prix Singapuru Formuły 1 na 16. pozycji, jednak na uwagę zasługuje fakt, że Polak przystąpił do weekendu wyścigowego z kontuzją barku.

Drugi rok z rzędu, Max Verstappen stanął na podium Grand Prix Singapuru Formuły 1. Reprezentant zespołu Red Bull Racing dzięki udanej strategii przeskoczył startującego przed nim Lewisa Hamiltona i przyjechał na metę jedynie za dwójką kierowców Ferrari.

Zdobywca pole position Charles Leclerc ukończył Grand Prix Singapuru na drugiej pozycji, za swoim zespołowym kolegą Sebastianem Vettelem. Monakijczyk zjechał do boksów okrążenie później po Niemcu, który przeskoczył dzięki temu nie tylko jadącego przed nim Lewisa Hamiltona, ale również Leclerca i nie oddał mu już prowadzenia.

Mało brakowało, a wyścig o Grand Prix Singapuru przyniósłby amerykańskiej ekipie punkty w Formule 1 od czasu wyścigu na Hockenheim. Jednak kolizja Romaina Grosjeana oraz zużyte opony u Kevina Magnussena pogrzebały te szanse.

Antonio Giovinazzi został jedynym ukaranym przez sędziów GP Singapuru kierowcą za zbyt bliską jazdę przy dźwigu podczas samochodu bezpieczeństwa.

Sebastian Vettel odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Formule 1 od ubiegłorocznego Grand Prix Belgii. Niemiec pokonał na ulicach Singapuru swojego zespołowego kolegę Charlesa Leclerca oraz Maxa Verstappena.

Daniel Ricciardo został wykluczony z wyników dzisiejszych kwalifikacji do wyścigu o Grand Prix Singapuru za to, że jego samochód podczas pierwszej części sobotniej czasówki przekroczył dopuszczalną moc MGU-K, która wynosi 120 kW.

Robert Kubica spotkał się po kwalifikacjach w Singapurze z dziennikarzami by opowiedzieć o swojej przyszłości. Polak podkreślił, że nie rozmawiał osobiście z Dieterem Gassem, szefem motorsportu Audi, ale DTM faktycznie jest dla niego jedną z możliwych destynacji wyścigowych. Oprócz tego jest jeszcze kilka opcji, a wszystko powinno wyjaśnić się przed końcem sezonu F1. Krakowianin podkreślił jednak, że opcja pracy tylko w symulatorze F1 nie wchodzi w grę.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race