Mick Schumacher kierowcą Haas F1 Team od sezonu 2021

Zespół Haas F1 Team podpisał wieloletnią umowę z Mickiem Schumacherem na starty w Formule 1.

George Russell zastąpi Lewisa Hamiltona podczas Grand Prix Sakhiru

Obecny kierowca Williamsa George Russell, zastąpi Lewisa Hamiltona podczas Grand Prix Sakhiru, ze względu na dodatni wynik testu na obecność koronawirusa COVID-19 w organizmie siedmiokrotnego mistrza świata.

Mazepin kierowcą Haasa w sezonie 2021 Formuły 1

Trzeci kierowca tegorocznych Mistrzostw Formuły 2 Nikita Mazepin będzie się ścigać w pełnym sezonie 2021 wraz z zespołem Haas.

Hamilton opuści Grand Prix Sakhiru po pozytywnym teście na Covid-19

Seria zwycięstw Lewisa Hamiltona nie będzie kontynuowana podczas Grand Prix Sakhiru. Brytyjski kierowca dostał pozytywny wynik testu na Covid-19, co oznacza dla niego kwarantannę.

Ilott potwierdza brak angażu w F1 w przyszłym roku

Kierowca Formuły 2 Callum Ilott, który walczy w tym roku o tytuł w tej serii, ogłosił, że nie znajdzie się w stawce Formuły 1 w przyszłym sezonie.

Fittipaldi zastąpi Grosjeana podczas Grand Prix Sakhiru

Brazylijczyk Pietro Fittipaldi zastąpi Romaina Grosjeana, podczas Grand Prix Sakhiru. Dla Brazylijczyka będzie to debiut w Formule 1.

Hamilton przegrywa batalię prawną z producentem luksusowych zegarków

Lewis Hamilton przegrał trzyletnią batalię prawną z producentem luksusowych zegarków marki Hamilton, która istnieje na rynku od 1892 roku.

Ostatnia prosta - zapowiedź Grand Prix Bahrajnu

Formuła 1 w końcu wyjechała z Europy i  dotarła na Bliski Wschód, gdzie odbędą się trzy ostatnie wyścigi tego bardzo nietypowego sezonu. Mimo że losy mistrzostwa są już rozstrzygnięte, emocji nie powinno zabraknąć. Nawet Lewis Hamilton ma jeszcze o co walczyć.

Kolejny trening F1 dla Kubicy

Kierowca rezerwowy Alfy Romeo Robert Kubica czwarty raz w tym sezonie weźmie udział w sesji treningowej Formuły 1. Polak poprowadzi model C39 w ten piątek na torze w Bahrajnie.

Przewodnik przed Grand Prix Bahrajnu

Formuła 1 wkracza w końcową fazę sezonu, która składać się będzie z trzech wyścigów na Bliskim Wschodzie. Pierwszym z nim jest Grand Prix Bahrajnu, które miało pierwotnie odbyć się pod koniec marca, jednak z powodu pandemii i zmienionego kalendarza zostanie rozegrane w tę niedzielę. Z kolei za tydzień odbędzie się drugi wyścig w Bahrajnie o Grand Prix Sakhir, tym razem na zewnętrznej, krótkiej konfiguracji. W poniższym przewodniku znajdują się statystyki i ciekawostki związane ze zbliżającym się GP Bahrajnu, jak również harmonogram weekendu wyścigowego.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league