Haas F1 Team potwierdził, że Louis Delétraz otrzyma rolę kierowcy symulatora zespołu na ten sezon.

Honda potwierdziła, że zarówno Red Bull Racing, jak i Toro Rosso otrzymają drugą specyfikację silnika na najbliższy weekend wyścigowy w Azerbejdżanie.

Dyrektor do spraw handlowych Formuły 1 Sean Bratches przyznał, że możliwe jest zorganizowanie drugiego wyścigu w Chinach, jednak zostałby on zorganizowany na ulicznym torze.

Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na czwarty tegoroczny wyścig Formuły 1 - Grand Prix Azerbejdżanu.

Zespół Renault potwierdził, że powodem wycofania się Nico Hülkenberga z minionego wyścigu o Grand Prix Chin był problem z generatorem odzyskiwania energii kinetycznej.

Na torze Shanghai International Circuit zakończył się pierwszy dzień weekendu tysięcznego wyścigu Formuły 1.

Podczas Grand Prix Chin Formuła 1 będzie obchodziła jubileusz. To będzie weekend wyścigowy numer 1000. Imponująca liczba. Obchody będą huczne, ale dla kierowców będzie to po prostu kolejny wyścig. Bardzo ważny zwłaszcza dla tych, którzy nie najlepiej zaczęli sezon.

Jak poinformował w poniedziałek Financial Times, właściciel Formuły 1 Liberty Media oraz władze toru Silverstone są bliscy podpisania nowej umowy na organizację wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na 1000. wyścig Formuły 1 – Grand Prix Chin. Co prawda ekipy ponownie postawiły przede wszystkim na miękkie opony, jednak nie zrezygnowały one całkowicie z twardego czy miękkiego ogumienia.

Zespół Scuderia Ferrari przeprowadził w Maranello oględziny silnika, który był wykorzystywany przez Charlesa Leclerca podczas Grand Prix Bahrajnu. Jak wynika z ich analizy, zawiódł komponent dostarczany przez zewnętrzną firmę.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race