Pirelli podało dobór opon na GP Azerbejdżanu

Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na czwarty tegoroczny wyścig Formuły 1 - Grand Prix Azerbejdżanu.

Na rundę na ulicznym torze w baku włoski producent przywiezie opony o oznaczeniach C2, C3 i C4, czyli trzy środkowe mieszanki w pięciostopniowej skali. Taka sama alokacja pojawiała się w Australii oraz podczas minionego weekendu wyścigowego w Chinach.

Tradycyjnie już ekipy dobierały najwięcej kompletów miękkich opon, jednak Mercedes i Ferrari zachował się bardziej konserwatywnie niż Red Bull czy też zespoły ze środka stawki. Kierowcy Mercedesa będą mieć do dyspozycji osiem kompletów miękkiego ogumienia, cztery zestawy pośredniej mieszanki i jeden obowiązkowy komplet twardych opon. Ferrari obrało jeszcze bardziej konserwatywną drogę, przydzielając swoim zawodnikom o jeden komplet miękkiego ogumienia mniej niż Srebrne Strzały. Ekipa z Maranello ma jednocześnie najbardziej konserwatywny dobór opon w całej stawce.

Najbardziej agresywnie do kwestii mieszanek podeszły zespoły Renault, McLaren oraz Force India, których kierowcy mogą liczyć na 10 kompletów miękkich opon. Pozostałe stajnie zdecydowały się na dziewięć zestawów tego rodzaju ogumienia.

W zespole Williamsa Robert Kubica oraz George Russell także otrzymają po 9 kompletów miękkiej mieszanki. Dodatkowo polski kierowca będzie miał do dyspozycji trzy zestawy pośredniego ogumienia, podczas gdy jego zespołowy kolega będzie mógł skorzystać z dwóch kompletów tych opon. Russell, podobnie jak Daniel Ricciardo, Kimi Räikkönen i Daniił Kwiat, w trakcie weekendu wyścigowego będzie miał do dyspozycji dwa zestawy twardego ogumienia.

Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Azerbejdżanu odbędzie się 28 kwietnia.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league