Räikkönen wykluczony z kwalifikacji, wystartuje z alei serwisowej

Kimi Räikkönen został wykluczony z wyników sesji kwalifikacyjnej do dzisiejszego wyścigu o Grand Prix Azerbejdżanu za zbyt dużą elastyczność przedniego skrzydła.

Podczas kontroli technicznej w samochodzie kierowca Alfy Romeo, który we wczorajszych kwalifikacjach uzyskał dziewiąty czas, wykryto nadmierną elastyczność przedniego skrzydła, która zgodnie z regulaminem nie może przekroczyć 5 milimetrów.

W wyniku tego Fin został wykluczony z wyników kwalifikacji i do dzisiejszego wyścigu ruszy z alei serwisowej, podobnie jak Pierre Gasly oraz Robert Kubica. Taka sytuacja wypromuje na polach startowych między innymi Charlesa Leclerca, który po wczorajszej kraksie w Q2 ustawi swój samochód na ósmym miejscu. Czołową dziesiątkę zamkną Carlos Sainz Jr oraz Daniel Ricciardo.

Po wczorajszych kwalifikacjach Räikkönen powiedział, że nie był w stanie przejechać idealnego okrążenia, jednak wie, że w wyścigu wszystko może się zdarzyć.

„Trochę rozczarowujący wynik, ponieważ w ostatniej fazie kwalifikacji nie byłem w stanie złożyć okrążenia w całość. Podczas ostatniej próby byłem zbyt blisko Mercedesa, przez co straciłem szansę, zanim rozpocząłem podejście. Moje oczekiwania na wyścig? Nie mam żadnych, ponieważ tutaj wszystko może się zdarzyć” – powiedział Räikkönen.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alfy Romeo

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league