Sette Câmara i Turvey przetestują McLarena

Kierowca testowy i rozwojowy McLarena Sérgio Sette Câmara zasiądzie w środę za kierownicą McLarena MCL34 podczas testów Formuły 1 na torze Circuit de Barcelona-Catalunya i przetestuje McLarena MCL34. Popołudniu zmieni go Oliver Turvey.

Brazylijczyk od listopada pracuje z ekipa z Woking. Sette Câmara od początku tego roku ma już za sobą sporą ilość godzin spędzonych w symulatorze oraz brał udział w przygotowywaniu samochodu na ten sezon.

Nieuczestniczący tym razem w próbach dla Pirelli McLaren wystawi podczas testów tylko jeden samochód. We wtorek pracą podzielą się etatowi kierowcy zespołu Lando Norris i Carlos Sainz Jr. Drugiego dnia Sette Câmara podzieli się samochodem z Oliverem Turveyem.

Dla Sette Câmary będzie to drugi raz za kierownicą samochodu Formuły 1. W 2016 roku, został najmłodszym brazylijskim kierowcą, który jeździł samochodem F1 – wówczas samochodem Toro Rosso: „Jestem bardzo podekscytowany zaproszeniem mnie do mojego pierwszego testu z zespołem McLarena. Bardzo ciężko pracowałem w symulatorze i wierzę, że moje dokonania w siedzibie dały mi szansę na to, aby pojawić się na torze. Zgodnie z planem na środę, będę odpowiedzialny za adaptację, kontrolę zachowania samochodu, wymianę informacji i przekazywanie ich inżynierom oraz za wykonywanie innych poleceń w określonych momentach. To będzie niesamowita okazja, aby pokazać się jak najlepiej na torze i być może stworzyć nowe możliwości na przyszłość”.

Drugim kierowcą, który podzieli się dniem testowym z Brazylijczykiem będzie Oliver Turvey. Anglik również jest kierowcą testowym zespołu z Woking. Obecnie ściga się w Formule E w zespole NIO. W przeszłości Turvey wygrał 24-godzinny wyścig Le Mans w kategorii LMP2 z zespołem Ginetta.

Źródło: sergiosettecamara.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league