Pirelli podało dobór opon na GP Monako

Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na zbliżający się weekend wyścigowy Formuły 1 w Monako. Zdecydowana większość ekip postawiła na bardzo agresywne podejście, stawiając w przeważającej większości na opony miękkie.

Na rundę na ulicach Monte Carlo włoski producent przywiezie trzy najbardziej miękkie rodzaje mieszanek ze swojej gamy – C3 (twarde), C4 (pośrednie) oraz C5 (miękkie). Taka alokacja pojawi się po raz pierwszy w tym roku, zaś podobna zostanie wykorzystana w kolejnym weekendzie wyścigowym w Kanadzie.

Jeśli chodzi o zespoły z czołówki, Ferrari oraz Red Bull Racing postawili na najbardziej agresywną taktykę, dobierając swoim kierowcom po 11 kompletów miękkich opon oraz po jednym obowiązkowym zestawie pośredniego i twardego ogumienia. Mercedes z kolei będzie dysponować o jednym kompletem pośredniej mieszanki więcej, jednak mimo to może liczyć na 10 zestawów najbardziej miękkich opon.

Pozostałe ekipy w większości przypadków decydowały się na 10 kompletów miękkiego ogumienia. Inaczej jest w przypadku Racing Point oraz Williamsa, których kierowcy będą mieć do dyspozycji po 9 zestawów tej mieszanki. Oprócz tego Daniel Ricciardo z Renault, Kevin Magnussen z Haasa, a także Sergio Pérez i Lance Stroll z Racing Point otrzymają po dwa komplety twardych opon. Z kolei George Russell i Robert Kubica będą mogli skorzystać z trzech zestawów pośredniego ogumienia – najwięcej w stawce.

Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Monako odbędzie się 26 maja.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league