Gasly i Giovinazzi ukarani na starcie GP Monako

Pierre Gasly oraz Antonio Giovinazzi zostali ukarani cofnięciem o trzy pola na starcie dzisiejszego wyścigu o Grand Prix Monako za przewinienia, których dopuścili się w kwalifikacjach na ulicach Monte Carlo.

Gasly, który wywalczył piątą pozycję w sobotniej czasówce, ostatecznie ruszy z ósmego pola po karze za zablokowanie Romaina Grosjeana pod koniec Q2, w wyniku czego kierowca Haasa stracił szansę na awans do finałowej części czasówki. Red Bull przyznał się do błędu, podając, że nie poinformował on Gasly’ego o będącym na okrążeniu pomiarowym Grosjeanie.

Podobną karę otrzymał również Giovinazzi, który po zakwalifikowaniu się na 15 miejscu do wyścigu przystąpi z 18 pola. Kierowca Alfy Romeo podczas Q1 przyblokował Nico Hülkenberga w La Rascasse – Giovinazzi znajdował się na wolnym okrążeniu, przygotowując się na szybkie kółko, jednak w ostatnim sektorze znajdował się na linii wyścigowej, przez co przeszkodził reprezentantowi Renault. W tym przypadku Włoch został zbyt późno poinformowany o zbliżającym się Hülkenbergu. Co prawda obaj awansowali do Q2, jednak sędziowie mimo wszystko zdecydowali się na przyznanie kary.

Na karze Gasly’ego skorzystają Kevin Magnussen, Daniel Ricciardo oraz Daniił Kwiat, którzy wystartują odpowiednio z piątego, szóstego i siódmego pola, zaś przesunięcie Giovinazziego będzie oznaczać awans dla Charlesa Leclerca na 15, Sergio Pereza na 16 oraz Lance’a Strolla na 17 pozycję startową.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league