Ricciardo z karą czasową, spada na jedenaste miejsce

Daniel Ricciardo otrzymał karę doliczenia 10 sekund za niezgodne z przepisami wyprzedzenie, a następnie wypchnięcie Lando Norrisa poza tor, jak również za nieprawidłowe wyprzedzenie Kimiego Räikkönena na ostatnim okrążeniu wyścigu o Grand Prix Francji.

Ricciardo, który pod koniec wyścigu plasował się na ósmym miejscu, dosyć szybko zbliżał się do Lando Norrisa, który z kolei miał pewne problemy ze swoim samochodem. W wyniku małego zamieszania związanego z dublowaniem przez liderów wyścigu, do Norrisa i Ricciardo dojechali również walczący za ich plecami Kimi Räikkönen i Nico Hülkenberg.

Na ostatnim okrążeniu Ricciardo starał się wyprzedzić Norrisa na hamowaniu do szykany, jednak do samego manewru doszło już poza torem. Chwilę później Australijczyk podczas powrotu na linię wyścigową wymusił wyjazd Norrisa poza tor, a następnie w drugiej części prostej Mistral starał się wyprzedzić Räikkönena. Kierowca Renault za wszelką cenę chciał znaleźć się przed Finem, który bronił prawej strony toru – Ricciardo wyjechał zatem poza białą linię i kontynuował wyprzedzanie, zaś Räikkönen widząc to, co poczynia jego rywal, zrobił mu ostatecznie miejsce na torze. Na całym zdarzeniu najwięcej stracił Norris, który spadł na dziesiąte miejsce, również za Hülkenberga. Na mecie siódmy był Ricciardo, jako ósmy linię przekroczył Räikkönen, a za ich plecami dojechali Hülkenberg i Norris.

Sędziowie przez trzy godziny badali sprawę Ricciardo, jednak ostatecznie stwierdzili, że Australijczyk zawinił zarówno przy walce z Norrisem, jak również w niezgodny z przepisami sposób wyprzedził Räikkönena. Przy potyczce z kierowcą McLarena stwierdzono, że Ricciardo opuścił tor i powrócił na niego w niebezpieczny sposób, zmuszając Norrisa do wyjazdu poza tor, za co otrzymał karę doliczenia pięciu sekund i dwa punkty karne, zaś za incydent z Räikkönenem także została mu przyznana kara doliczenia pięciu sekund oraz dodatkowy punkt karny.

Z tego względu Ricciardo po doliczeniu 10 karnych sekund spadł na 11 miejsce, promując Räikkönena, Hülkenberga, Norrisa i Pierre’a Gasly’ego odpowiednio na 7, 8, 9 i 10 pozycję. Po Grand Prix Francji Australijczyk posiada na swoim koncie łącznie pięć punktów karnych.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej FIA

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league