Hülkenberg z karą cofnięcia za wymianę silnika spalinowego

Nico Hülkenberg zostanie cofnięty na starcie jutrzejszego wyścigu o Grand Prix Austrii o pięć pozycji względem tej wywalczonej w kwalifikacjach za zamontowanie nowego silnika spalinowego, określanego przez Renault specyfikacją B.

Nowa wersja silnika spalinowego pojawiła się już tydzień temu w samochodzie Daniela Ricciardo podczas rundy na Paul Ricard, jednak wymiana w przypadku Australijczyka mieściła się jeszcze w alokacji na ten sezon, stąd obyło się bez kary. Jednocześnie francuski zespół nie dokonał wymiany tego elementu jednostki napędowej w aucie Hülkenberga, aby uniknąć kary w domowym wyścigu Renault.

Przed sobotnią częścią rywalizacji na Red Bull Ringu francuska ekipa potwierdziła wymianę ICE w samochodzie niemieckiego kierowcy. Jako że tylko ten element uległ zmianie, Hülkenberg otrzyma karę cofnięcia tylko o pięć pozycji względem tej, którą wywalczy podczas popołudniowej sesji kwalifikacyjnej.

Oprócz niego również Carlos Sainz Jr otrzymał karę, jednak w McLarenie Hiszpana przed pierwszym treningiem dokonano całkowitej wymiany jednostki napędowej, w wyniku czego do wyścigu wystartuje z końca stawki.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league